Spor

ALKIŞLARLA KARŞILANDILAR..!

Zonguldak Ereğli Merkez Anadolu Lisesi, Genç Kız Türkiye Şampiyonasında ikincilik ile ilçeye dönme başarısı gösterdi. Oyuncular okulda tören ile karşılandı. Gençler Kız ve Erkek Türkiye Finali Şampiyonaları Antalya’da gerçekleştirildi. Zeytinköy..

ALKIŞLARLA KARŞILANDILAR..!

kdz ereğli merkez anadolu lisesi

Zonguldak Ereğli Merkez Anadolu Lisesi, Genç Kız Türkiye Şampiyonasında ikincilik ile ilçeye dönme başarısı gösterdi. Oyuncular okulda tören ile karşılandı.

Gençler Kız ve Erkek Türkiye Finali Şampiyonaları Antalya’da gerçekleştirildi. Zeytinköy Futbol Tesislerinde oynanan toplam 16 takımın katıldığı şampiyonada Zonguldak temsilcisi Ereğli Merkez Anadolu Lisesi finalde rakibine 3-0 yenildi.

Zonguldak İl Şampiyonluğunun ardından Samsun’da gerçekleştirilen Türkiye Yarı Finallerine katılan burada Amasya Spor Lisesi ile 1-1 berabere kalan Genç Kızlar, Sivas Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ni 7-1, Ordu Lisesi’ni 3-0, Erzincan Gül Celal Toraman Mesleki Teknik Anadolu Lisesini 3-0 yenerek Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

Antalya’da büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmalarda ise Muratpaşa Spor Lisesini 3-0, Aydın İncirliova Spor Lisesini 5-1 yenen Ereğli Merkez Anadolu Lisesi Genç Kız Takımı, yarı final maçında golsüz sona eren karşılaşmada Karabük Ovacık Spor Lisesini penaltı atışları sonucu 4-1 devirerek adını finale yazma başarısı gösterdi. Final maçında ise Amasya Lisesi’ne 3-0 yenilen Ereğli Merkez Anadolu Lisesi, Türkiye ikinciliği kupasını alarak ilçeye döndü.

Okul yöneticileri, öğretmenleri ve öğrenciler tarafından genç kız kafilesi alkışlarla karşılandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL