Gündem

ALİ ÜNLÜ RESMEN BOMBALADI

  Evet, SPL’ de son haftaya giriyoruz. İyisi ile kötüsü ile bir sezon daha sona ermek üzere. Şampiyon ASMASPOR, hayal kırıklığı Erdemirspor, beklenen başarıyı yakalayamayan Ereğli bld. Spor. Yönetimsel gücü..

ALİ ÜNLÜ RESMEN BOMBALADI

 

Evet, SPL’ de son haftaya giriyoruz. İyisi ile kötüsü ile bir sezon daha sona ermek üzere. Şampiyon ASMASPOR, hayal kırıklığı Erdemirspor, beklenen başarıyı yakalayamayan Ereğli bld. Spor. Yönetimsel gücü ile ligde kalan Karadenizspor ve büyük takımların korkulu rüyası onurlu futbolcuları ile ALAPLI Bldspor.

Evet, Asmaspor beklendiği gibi şampiyon oldu. Sizce bu şampiyonlukta en büyük pay kimin teknik kadronun mu, yönetimin mi, en yüksek ücret alan sigortaları dahi yatan futbolcuların mı, maçlarda istediği düdükleri çalan hakemlerin mi yoksa çok iyi bir kamuoyu oluşturan kalemşörlerinin mi? (AKAY TURAN gibi)

Ne güzel manipülasyon yapmıştı. Asma Ereğli Belediyespor maçından önce değerli gazeteci abimiz. Biz ne yaptık? Bunun karşılığında Ereğli Spor kamuoyu olarak, koskoca bir hiç.

Ereğli Belediyespor treni Karadenizspor maçında kaçırdı, Asmaspor maçında değil. Hatırlarsanız bu maça el ele çıkıp dostluk mesajı verilmişti. Birilerine şirin gözükmek adına, final gözükmek adına yalandan dostluk mesajları vermek şampiyonluğu kaçıran en büyük etkendi. Maça final niteliğinde hazırlanan futbolcuların, adrenalinleri düşmüş motivasyonlarını kaybetmişlerdi sahaya çıkarken. Sahada dostluk olup olmadığını net olarak gördük. Ben Ereğli Belediyespor başında görev alsaydım buna izin vermezdim. Bu maçı da kazanır Asma maçından alınacak yenilgi bile beni BAL ‘ a çıkartırdı. Bura da inanıyorum ki İsmail hoca ve Ramazan hoca buna evet dememişlerdir. Kamuoyunun tepkisinden çekindikleri için böyle maça çıkılmıştır. Ama bu hamle kurnazca hazırlanan bir stratejiydi ve maalesef Ereğli Belediyespor bu tuzağa düştü. Bunu hazırlayanlar Ereğli Bldsporun bir sezonunu israf, İsmail hocayı ise başarısız kılmışlardır. Ama kaybeden İsmail Yalçın değildir. Yine Ereğli futbolu kaybetmiştir. Yine Ereğli futbolcusu kaybetmiştir. Ne gariptir ki hakemlerin Asmaspor maçlarında çaldığı son dakika penaltıları, son dakika çift vuruşlarının irdelenmesi gerektiğinden kimse bahsetmedi. Alaplı Bldsporun 1-0 önde getirdiği müsabaka da pozisyonu dahi olmayan Asmaspor hiçbir kasıt olmadığı halde Bilal Emektar tarafından Asmaspor lehine çalınan penaltı ile berabere kalmıştır. 2. Alaplı Bldspor maçında Dilaver sahasında Alaplı Bldspor’un oyun kurgusundan dolayı gol atması imkânsız olan Asmaspor’un imdadına Emir Kılıçaslan yetişmiştir. Yokta yeren çift vuruş vererek, vuruş kullanmadan Alaplı Bldspor barajını ve kalecisini etkisizleştirip gol olmasını sağlamıştır. Asmaspor’un Çateş Işıkspor maçında oyunu 5 dakika uzatıp uzatmalarda penaltı vermesi ayrı bir irdelenmesi gereken olaydır.

Spor kamuoyunun şu konuya da dikkat etmesi gerekiyor. Erdemirspor kendi sahasında Asmaspor kulübünü krallar gibi karşılamıştır. Bir tek kırmızı hali sermedikleri kalmıştır. Cahit hocaya gösterilen ilgi ve ikramlar ne güzel misavir perverlik örneğidir ki, aynı insanlar aynı yöneticiler, kendine daha yakın olan kulüpler arasında dostluk bağı olan Alaplı Belediyespor takımına ve teknik kadrosuna aynı şekilde duyarlı misavir perver davranmışlarmıdır?

Sevgili Bayram Altundaş aynı sahaya Gökmen Hoca da geliyor. Senin meslektaşın, seni başarı ile temsil etmiş Ereğli antrenörlerinin yüz akı Aldoğan Argon gelmiş. 2 maçta yenmiş görevine son vermişler. Bülent Hoca gelmiş ,yenmiş görevinden ayrılmış. Bugün Erdemirspor A takımını çalıştırıyorsun. Bu görevi hayatında göremezdin. Bunu Gökmen Hocaya borçlusun. Bir hoş geldinizi çok görüp Allahın selamını esirgiyorsun. Ereğli Bleediyespor’a, İsmail hocaya, Ramazan hoca ya yaptıklarınız ayrı bir yazı konusu. Sanki onlar yunanlıymış gibi davrandınız. Şampiyonluğa giden Asma maçında oyun içinde hiç gerginlik yaratmadınız. Gece düğmeye basıp BAL ‘dan 3 futbolcu transfer etmediniz. Ereğli Bldspor maçında ise adrenalini hiç düşürmediniz. Öyle değil mi sevgili BAYRAM ALTUNDAŞ.

 

Karadenizspor’a gelince bana göre lig de kalarak büyük bir iş başardılar. Geçen yıl gelecek vaat eden Ali Emre, Semih Aykut ve Ahmet’te ki düşüş devam ediyor. Bitmişler sanki okeye dönüyorlar farkında değiller. Kaleci Uğur ve Erdi ise iyi bir sezon geçirdiler. Turgay’a ayrı bir parantez açıyorum. Bana göre Karadenizspor’un lig de kalmasını sağlayan Turgay’dır. Oyunun her 2 tarafını da oynayan tecrübeli futbolcu Fenerbahçe’de Emre neyse Karadenizspor’da Turgay’da odur. Karakteristik özellikleri de aynıdır. Turgay’dan önce Karadenizspor, Turgay’dan sonra Karadenizspor diye 2 ye ayırabiliriz. Bir de Hüseyin Yağmuroğlu vardı, gerçek bir liderdir. Bu takım düşmedi ise onun eli öpülesidir. Bütün organizasyonları hazırlayan da odur. Futbolcuların dert babasıdır. Tabi unutulmaması gereken bir isim de eski başkan Mehmet Kocaman’dır. İnsanlar onu unutsa bile hatta oğlu editörümüz Kaan Kocaman bile unutsa onun Amatör spora verdiği hizmet Karadenizspor’u yaşatmak için çırpındığı unutulmayacaktır, unutulamaz. Unutanlar ise namert ve şerefsizdirler. Gerçek kahramanlar yeri geldiğinde malzemeci, yeri geldiğinde masör, yeri geldiğinde müdür, yeri geldiğinde teknik sorumlu, yeri geldiğinde başkan olabilmektir. Ama en önemlisi futbolcuların babası olmaktır.

 

Saygılarımla Ali Ünlü

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL