Genel Tüm Manşetler

ALEMDAR OKULU GERİ DÖNDÜ

Kayabaşı Alemdar Ortaokulu 11-16 Aralık 2013 tarihleri arasında Avrupa Birliği Comenius Projesi “Something From Nothing” çerçevesinde 2. hareketliliklerini Romanya’nın Cluj Napoca şehrine yaptılar. Romanya hareketliliğine proje irtibat kişisi olan Yasemin..

ALEMDAR OKULU GERİ DÖNDÜ

800_576

Kayabaşı Alemdar Ortaokulu 11-16 Aralık 2013 tarihleri arasında Avrupa Birliği Comenius Projesi “Something From Nothing” çerçevesinde 2. hareketliliklerini Romanya’nın Cluj Napoca şehrine yaptılar. Romanya hareketliliğine proje irtibat kişisi olan Yasemin KURUBACAK, anasınıfı öğretmeni Suna GÜZEL ve teknoloji ve tasarım öğretmeni Serpil ADINIR katıldı.

Yasemin KURUBACAK açıklamasında Cluj kentinde proje kapsamındaki okulda öğrencilerle etkinliklere katıldıklarını, beraber atık malzemelerden müzik aletleri yaptıklarını söyledi. Ayrıca Kayabaşı Alemdar Ortaokulu’nda iki aydır öğrencilerle atık malzemeler kullanarak yaptıkları müzik aletlerinden örnekler götürdüklerini, kalan kısmını da fotoğraflayıp sunumunu gerçekleştirdiklerini,daha sonra ise okulun geniş bir sunumunu yaptıklarını dile getirdi.

Ayrıca KURUBACAK 2014 yılının Ocak ayında ise proje kapsamında Ereğli’deki tüm okullara yönelik ödüllü bir yarışma düzenleyeceklerini ifade etti. Cluj gezisinde son ayrıntıların görüşüldüğünü, yarışma konusunun atık malzemelerden takı tasarımı olacağıda bilgiler arasında yer alıyor. Kayabaşı Alemdar Ortaokulu bir sonraki proje gezisini 2014 yılının Ocak ayı sonunda Macaristan’a düzenleyecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL