logo

ALAPLI’DAN ‘GEÇ GELEN MUTLULUK MİSALİ’ KARAR….

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde PANDEMİ Kurulu tarafından geç kalmış kararlar alındı. Alaplı’da bugünden itibaren sokağa maskesiz çıkanlara ve sosyal mesafe kuralına uymayanlara Kabahatler Kanunu’nun 32’nci maddesi uyarında 392 TL idari para cezası uygulanacağı belirtildi. Sürecin başladığı günden bu yana Alaplı ilçesinde hiçbir cezasız kesilmemesi ise kararın alınmasında geç kalındığına dair yorumlandı.

Alaplı’da her geçen gün Koronavirüs ile ilgili rakamlar artarken, AK-AL iplik fabrikasında baş gösteren vaka sonrasında, fabrikada çalışan 15 işçi ile bu işçilerine ailelerinden 5 kişi toplamda 20 kişinin testleri pozitif çıktı. Alaplı Kaymakamlığı tarafından AK-AL fabrikasında çalışan işçilerin ve ailelerinin 1 Haziran tarihine kadar sokağa çıkmalarının kısıtlanması yönünde karar aldığı belirtildi.

MASKESİZ ÇIKMAK YENİ (Mİ) YASAKLANIYOR

Alaplı Kaymakamlığı ve PANDEMİ Kurulu tarafından ilçede radikal alındığı bildirildi. Alınan kararlar doğrultusunda sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı. Kolluk kuvvetleri tarafından ilçe merkezi ve köylerde sürekli olarak denetim yapacağı, maske takmayanlara ise Kabahatler Kanunu’nun 32’nci maddesi uyarında 392 TL idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

ŞU ANA KADAR KESİLEN CEZA YOK

Diğer yandan sürecin başlamasından bugüne kadar Alaplı ilçesinde maske takmayan ve sosyal mesafe kurallarına riayet etmeyenlere Kabahatler Kanunu’nun 32’nci maddesi uyarında 392 TL idari para cezasının uygulanmadığı ifade edildi. Alınan bu kararlarda gecikilmesi ve kesilmeyen cezalar sonrasında durumun bu noktaya gelmesinin en büyük sebebi olarak gösteriliyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx