Genel Spor Tüm Manşetler

AKTOP GURURUMUZ OLDU..

Geçtiğimiz hafta Polonya’nın Lodz kentinde gerçekleştirilen İşitme Engelliler U-21 Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası’nda ikinci olarak gümüş madalya kazanan Türkiye 21 Yaş Altı İşitme Engelliler Erkek Voleybol Milli Takımı’nın yanı sıra..

AKTOP GURURUMUZ OLDU..
AKTOP GURURUMUZ OLDU..

Geçtiğimiz hafta Polonya’nın Lodz kentinde gerçekleştirilen İşitme Engelliler U-21 Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası’nda ikinci olarak gümüş madalya kazanan Türkiye 21 Yaş Altı İşitme Engelliler Erkek Voleybol Milli Takımı’nın yanı sıra takımın antrenörü Serdar Aktop da gururumuz oldu.

Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Maden Makinaları Fabrikası’nda (MMF) 2000 yılından beri tornacı olarak çalışan Aktop, aynı zamanda Türkiye 21 Yaş Altı İşitme Engelliler Erkek Voleybol Milli Takımı’nın da antrenörlüğünü yapıyor.
Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi madenci, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen finallerde Türkiye’nin yanı sıra Polonya, Rusya ve Ukrayna ile aynı grupta mücadele ettiklerini belirterek, “Grupta üçüncü olduk. Çapraz eşleşmelerle şampiyonanın yarı finalinde karşılaştığımız Ukrayna’yı 3-1’lik skorla yenerek finale yükseldik.
Finali Rusya’yla oynadık. Çok iyi başladığımız ve 2 set öne geçtiğimiz karşılaşmayı ne yazık ki 3-2 kaybettik.
Türkiye U-21 İşitme Engelliler Erkek Voleybol Milli Takımı bu sonuçla Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazandı. Çocuklarımızla gurur duyuyoruz” dedi.
Avrupa Şampiyonasında Rusya birinci olurken Türkiye ikinci, Ukrayna üçüncü, Polonya ise dördüncü oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL