Genel Tüm Manşetler

KİTAP OKUYANA ÇAYLAR ZONDEF’TEN!..

ZONDEF’ten kitap okumaya teşvik kampanyası… Zonguldak Dernekler Federasyonun Eğitim Kültür Komisyonu sene başında başlattığı Kitap okuyana Çay bedava Kampanyasına 29 Mayıs tarihinde start verildi. 29 Mayıs 2016 tarihinde ZONDEF Kariyer..

KİTAP OKUYANA ÇAYLAR ZONDEF’TEN!..

KİTAP OKUYANA ÇAYLAR ZONDEF'TEN!..

ZONDEF’ten kitap okumaya teşvik kampanyası…

Zonguldak Dernekler Federasyonun Eğitim Kültür Komisyonu sene başında başlattığı Kitap okuyana Çay bedava Kampanyasına 29 Mayıs tarihinde start verildi.
29 Mayıs 2016 tarihinde ZONDEF Kariyer kahvaltısında Kampanyanın Lansmanını Eğitim Kültür Komisyon Başkanı Raziye Karakök ve ZONDEF Genel Başkanı Gurbet Altay ile birlikte, önceden pilot Dernek olarak belirlenen ve Federasyona bağlı 5 Derneğe kitapları dağıtılarak başladı.
Kitap okuyana çay bedava kampanyasına büyük ilgi gösteren isimlerden biri de Zonguldaklı yazarımız Sayın Ahmet Yaşar Akkaya, Projeden çok memnun kaldıklarını, yazdığı kitaplarında Derneklerde bulunan Kütüphanelerde yer alacağından büyük mutluluk duyacaklarını açıkladı.
Özellikle gençlerin Kitap okuma oranını artırmayı hedefleyen Federasyon Genel Başkan Yardımcı ve Eğitim Kültür Komisyon Başkanı Raziye Karakök, kitap okumaya gelen dernek üyelerine bedava çay veriyor.
Kitapların büyülü dünyasına çaylarını yudumlayarak girmelerini hedefliyoruz diyen Karakök, ‘Yeter ki oku çay bizden’ sloganı ile diğer Derneklerinde dilediklerinde bu Projede yer alabilirler diye açıkladı.
“MADDİ ANLAMDA BAKMIYORUZ”
Bu Projenin Zonguldaklı ve Zonguldak Sevdalısı olan tüm Hemşerilerimizin eğitim ve kültürel gelişimine katkı sağlamayı hedeflediklerini dile getiren ZONDEF Genel BaşkanıGurbet Altay, Toplum olarak okumaya ihtiyacımız var, bu yüzden kitap değiştirme uygulamamız da var. Yeter ki insanlarımız okusun biz maddi anlamda bakmıyoruz, diyerek yaptığı Çalışmalarından dolayı Eğitim Kültür Komisyonuna teşekkürlerini dile getirdi.
  
“ÖMRÜMÜZÜ BÖYLE GEÇİREBİLİRİZ”
Başlatılan kampanyanın çok olumlu olduğunu belirten İstanbul Pendik Dernek başkanı Sayın Ziya Öncan, “Kesinlikle çok güzel bir kampanya. Hemşerilerimizin okuma oranı çok düşük. Bu yüzden de bu aktivite onların daha fazla kitap okumasını sağlayabilir” derken “Gençlerin buraya daha çok gelmesi gerekiyor. Ömrümüzü burada çay içip kitap okuyarak geçirebiliriz” yorumunu yaptı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL