Genel Spor Tüm Manşetler

AKDENİZ’DE GÖREVİNDEN ALINANLARDAN..!

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda tüm idareciler görevden alınırken,  müdürlerin tümü araştırmacı kadrosuna atandı. Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz’de alınan bu kararla görevinden azledildi. Ancak vekâleten görevine devam edecek. Torba..

AKDENİZ’DE GÖREVİNDEN ALINANLARDAN..!

mebde_dikkat_ceken_atamalar_h125423

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda tüm idareciler görevden alınırken,  müdürlerin tümü araştırmacı kadrosuna atandı.

Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz’de alınan bu kararla görevinden azledildi. Ancak vekâleten görevine devam edecek.

Torba yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte, Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez teşkilatı ile Spor Genel Müdürlüğü’nde; genel müdür yardımcısı, müşavir, teftiş kurulu başkanı, 1. hukuk müşaviri, daire başkanı, bölge müdürü ve bölge müdür yardımcısı, gençlik hizmetleri spor il ve ilçe müdürü, federasyon genel sekreteri, ve gençlik merkezi müdürü kadrolarında bulunanların görevlerine son verildi. 

Alınan bu karar doğrultusunda Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz’de araştırmacı olarak atanırken, vekâleten yine görevinin başında olacak.

Düzenleme ile ilgili son kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceği öğrenilirken, görevden alınan müdürlerin akıbetlerinin seçim öncesi veya sonrası netlik kazanacak. Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü kadroları tamamen değişeceği düzenleme yürürlüğe girdiği tarih olan 16 Nisan 2015 den itibaren ilgili kadrolarında bulunanların görevleri hiçbir işleme gerek kalmaksızın sona ermiş oldu.

Bu kadrolarda bulunanlar araştırmacı kadrolarına halen bulundukları kadro dereceleriyle, hiçbir işleme gerek kalmaksızın atanmış sayılacaklar. Görevden alınanlardan mahkemeyi kazanıp göreve iade edilenler hakkında mahkeme kararları uygulanırken, Kanun marifetiyle görevine son verilen ilgili personellerin dava yolu ile geri dönmesi mümkün olmayacak.

20140430AW076525_01-1024x887

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL