Spor

ADETA VEDA KONUŞMASI

Alaplı Belediyespor Antrenörü Gökmen Başoğlu’undan veda gibi bir açıklama geldi. Yazılı olarak yaptığı açıklamasında Antrenör Gökmen Başoğlu sezon boyunca ve son oynadıkları Çaycumaspor karşılaşmasında yaşadıkları bariz hakem hatalarını dile getirirken..

ADETA VEDA KONUŞMASI

526x297-D6L

Alaplı Belediyespor Antrenörü Gökmen Başoğlu’undan veda gibi bir açıklama geldi. Yazılı olarak yaptığı açıklamasında Antrenör Gökmen Başoğlu sezon boyunca ve son oynadıkları Çaycumaspor karşılaşmasında yaşadıkları bariz hakem hatalarını dile getirirken adeta bir veda konuşması niteliğinde sezon değerlendirmesi yaptı. Antrenör Gökmen Başoğlu’nun yaptığı açıklama şu şekilde;

‘2013-2014 Zonguldak Deplasnmanlı Süper Amatör kümeyi normal sezonu 2. bitirdik. Play off finalinde hakem hatası yüzünden penaltılara giden maçı şanssız bir şekilde kaybettk. Bal ligine çıkma şansını bu sezon elimizden kaçırdık, ben ve futbolcularım sonuna kadar bu şansımızı zorladık. Bu sezon bir Ümit Kaya vakası yaşadık. Normal sezon da şampiyonluğumuzu play off finalinde bal ligi şansımızı elimizden aldı.

 

Alaplıyı inanılmaz şekilde başarıyla temsil ettik,ama yalnız bırakıldık.Play off öncesi basın aracılığıyla çağrıda bulunmuştum, gelin birlik olalım başarılı olalım demiştim ve başka Alaplı belediyesporumuz yok demiştim. Ama anlaşılamadık koskoca play off finalinde iki,üç dostumuz ve bir grup yüksekokullu gençler destekledi öylemi olması gerekiyordu. Başta yönetim kurulumuzun bir bütün halinde orda olması gerekiyordu, bir tek kulüp başkanımız vardı. Alaplı siyasetinin önde gelenlerinin de orda olması gerekiyordu ama maalesef hiç birini göremedik. Esnafın sivil toplum örgütlerinin orda olup destek olması gerekiyordu onları da maalesef göremedik. Ama ne yazık ki Alaplı da bu spor birlikteliğini sağlayamıyoruz. 4 sezondur futbolcularım ve ben inanılmaz başarılar yaşattık, bu yanlızığı hak etmedik.

 

Hiçbir zaman mazeretlerin arkasına sığınmadım, hep zorladık başarı için. Hiçbir gün kulübümüzün zor günlerinde yalnız bırakmadık. Kötü gününde taşın altına hep elimi soktum. Alaplı sporun tek hedefi kalmıştır oda bal ligidir. Biz bunu düşük maliyetli kadrolarla kıyısına kadar geldik, ya hedefi büyüteceğiz yada tesisleşmeye gidip alt yapıya önem vereceğiz. Bunun ortası  yok. Biz bu zorluklarla boğuşup iyi işler yaptığımıza inanıyoruz.

 

Son zamanlar da ticari amaçlı Yaz futbol Okullarının türediğini görüyoruz. Bunlar hayal satıyorlar sporcu velilerin bunlara dikkat etmesi gerekiyor. Büyük kulüplerin isimlerini kullanarak yapılan yaz futbol okullarının futbolcu olmak isteyen minik öğrencilerin psikolojilerini olumsuz etkileyip tramvaya sebep oluyorlar. Çok amaçlı Alaplı yaz futbol okulunu en yakın zamanda açacağız. Donanımlı eğitmenlerimizle çok iddialıyız. Biz futbol okulundan Alaplı Belediye spora hizmet ediyoruz. Ben Alaplı belediyesinin bir elemanıyım, başka bir derneğin değil Alaplı belediyesinde çalışan bir antrenör Alaplı Belediye spora hizmet eder. Play off finalinde bize destek olan değerli ağabeylerimiz sayın Ahmet Öztürk, sayın İbrahim Baş, sayın yönetim kurulu başkanımız Tarık Yazıcı, as başkanımız Sinan Taşkın’ı ve yönetim kurulunu, bizi destekleyen yüksek okullu kardeşlerimizi ve onlarla beraber olan bir avuç Alaplı Belediyespor sevdalılarına, sezon başında play off maçı finaline kadar ulaşımımızda yardımcı olan Alaplı Aktif Gençlikspor kulübü başkanı sayın Hüseyin Uğuz’ a teşekkür eder saygılarımı sunarım.’

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL