Genel Gündem Tüm Manşetler

ADETA İZDİHAM YAŞANDI..!

Zonguldak’ın Alaplı İlçe Belediyesi’nce düzenlenen iftar organizasyonunda izdiham yaşandı. Belediye’nin, Cumhuriyet Caddesi’nde yaklaşık 300 metre alanda 1800 kişinin oturabileceği masalar kuruldu. Yemek dağıtımında ise zaman zaman Alaplı Belediye Başkanı Nuri..

ADETA İZDİHAM YAŞANDI..!

29286-8616296649

Zonguldak’ın Alaplı İlçe Belediyesi’nce düzenlenen iftar organizasyonunda izdiham yaşandı.

Belediye’nin, Cumhuriyet Caddesi’nde yaklaşık 300 metre alanda 1800 kişinin oturabileceği masalar kuruldu.

Yemek dağıtımında ise zaman zaman Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’in de servis yaptığı görüldü. Bu sırada iki ayrı araçtan yapılan yemek dağıtımında ise izdiham yaşandı. Plastik kaplara konulan yemekler sırasında vatandaşlar adeta bir birlerini ezdi. Bir kısım boş plastik kap ise yerlere saçıldı. Masada yer bulamayan vatandaşlar, alandaki oturma gruplarında, çeşme başındaki taburelerde iftarını açtı. Bazı gazetecilerin de oruçlarını ayakta açtıkları gözlendi. Akşam ezanının okunması, iftar topunun atılmasına rağmen yemek dağıtımı devam ediyordu.

Başkan Tekin, Hakimiyet’e yaptığı açıklamada, bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri iftar programına beklenenin üzerinde ilgi gösterildiğini söyledi.

İlk yıl olması nedeniyle izdiham yaşandığını belirten Tekin, şöyle dedi:

“Bu yıl ilk iftarımızı düzenledik. Büyük izdiham yaşanıyor, çok kalabalık. Gelenlere Allah razı olsun diyorum. Kimse kusura bakmasın büyük yığılma oldu. 1800 sandalye konuldu. Kalabalık olduğu için ben de vatandaşa yemek servisi yaptım. Sanıyorum 2000 kişiye yemek dağıtımı yapıldı. İleriki senelerde daha iyi olacak. Vatandaşlarımızın Kadir Gecesi’ni ve önümüzdeki Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.”

İftara, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, eski Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, CHP İl Başkanı Ertuğrul Koltuk, eski CHP İl Başkanı Halil Furat, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, Alaplı İlçe Emniyet Müdürü Erkan Tektaş, CHP Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, CHP’nin 7 Haziran seçimlerinde aday adayları Kamuran Ayyıldız, Suat Önder, CHP’li Ereğli ve Alaplı yöneticileri, eski İl Genel Meclis Üyesi Muhammet Arslan ile kalabalık vatandaş katıldı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL