Genel Siyaset Tüm Manşetler

ADAYLIK SÜRECİ

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar ülke ve yerel gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a sert tepki gösteren Ulupınar adaylık sürecine de değindi.   POSBIYIK’A TEPKİ: “Ereğli’nin..

ADAYLIK SÜRECİ

2217715

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar ülke ve yerel gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a sert tepki gösteren Ulupınar adaylık sürecine de değindi.

 

POSBIYIK’A TEPKİ: “Ereğli’nin kenar mahalleleri merkez gibi değil. Merkezdeki çalışmaları zaten önceki dönemdeki belediye başkanları yapmıştı. Bu belediye başkanı sadece tabiri caizse makyaj yaptı. Ancak şovları ile festivalleri ile gündeme daha çok geldi. Bugün çok kavgacı daha doğrusu kavgadan nemalanan kavga etmeyi iyi beceren bundan da kendince siyasi rant elde edebilen bir kişi burada”

 

ADAYLIK SÜRECİ: Önümüzdeki günlerde adaylarımız belli olacak. Adaylarımız şuan üst kurulun bize yaptığı açıklamaya göre hazır. Listeler başbakanımıza sunulacak, tahmin ediyorum bugünlerde adaylarımız açıklanacak. Aday adaylarımız var bir tane aday olacak. O aday bizim adayımızdır istersiniz istemezsiniz şu olsaydı diyebilirsiniz biz ne yapacağız edeceğiz, adayımızın koluna gireceğiz, partimizin yaptığı ve yapacaklarını anlatacağız.

 

GEÇ KALINDI İTİRAFI: Devrek-Ereğli yolu bu sene bitecek. Akçakoca’dan 9 tünelden geçtik Avrupa’nın hiçbir ülkesinde böyle bir şey göremezsiniz. Kamu yatırımları ortada, 15 tane yeni okul var. Fen Lisesi, Adliyesi, Hastanesi, köprülü üst geçidi, yollar ile ilgili belki geç kaldık belki bir takım sebeplerden dolayı yapamadık, belki imar konusunda sıkıntı çıkardılar ama hiçbir mazeretin arkasına sığınmıyoruz.

 

 

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Kdz.Ereğli’de çeşitli ziyaretlerde bulundu gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalara yer verdi. Ziyaretler esnasında dikkat çeken ayrıntılardan biri ise partililerin Ulupınar’a oldukça yakından ilgi göstermesi ve fotoğraf karesinde yer almak için adeta birbirleri ile yarışması oldu. 

 

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın kavgaları ile kentin önünü tıkadığını belirterek eleştiren Milletvekili Ulupınar, adayların ise kısa bir süre içerisinde açıklanacağını söyledi. Ziyaretlerin ardından Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen ve partililere seslenen Ulupınar açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

 

“BELEDİYEYE VE BAŞKANA TEPKİ VAR”

Partimize yoğun bir ilgi var hele son olaylardan sonra destek giderek büyüyor. Ereğli’de mevcut belediyeye ve başkana tepki var. Ben Belediye Başkanlığı yaptığım dönemlerde de ifade ediyordum kenar mahalleleri Ereğli’nin merkez gibi değil. Merkezdeki çalışmaları zaten önceki dönemdeki belediye başkanları yapmıştı. Bu belediye başkanı sadece tabiri caizse makyaj yaptı. Ancak şovları ile festivalleri ile gündeme daha çok geldi. Kendisi de bu durumu zaten zaman zaman itiraf etmekte.

 

“DEĞİŞİK PARTİLERDE GÖREV YAPTI”

Bugün çok kavgacı daha doğrusu kavgadan nemalanan kavga etmeyi iyi beceren bundan da kendince siyasi rant elde edebilen bir kişi burada. Değişik partilerde görev yaptı burası eski bir belediye 120 yıllık bir belediye burada ciddi anlamda kendisinin ve şuandaki belediye yönetiminin bir hizmet yaptığını bir eser bıraktığını söyleyemeyiz, görmüyoruz. Böyle bir ilçede şuanda batı Karadeniz’in en modern otogarının olması gerekir, yok. Böyle bir ilçenin büyük bir pazaryerinin olması gerekiyor, gelen misafirlerin kalabileceği misafirhane otel olması lazım, kenar mahallelerde insanların aynı merkezdeki gibi yaşam standartlarının yüksek olması lazım.

 

“ŞEHİR İÇİNDE BİLE YOLLAR DELİK DEŞİK”

Şehir içindeki yollar bile delik deşik. Bunlar ile ilgili karayolları üzerine düşen vazifeyi yapmaya hazır işbirliğine yanaşmayan alt yapısına yanaşmayan bir belediye başkanı var. Önümüzdeki günlerde adaylarımız belli olacak. Adaylarımız şuan üst kurulun bize yaptığı açıklamaya göre hazır. Listeler başbakanımıza sunulacak, tahmin ediyorum bugünlerde adaylarımız açıklanacak.

 

“TEMAYÜL VE ANKETLER ÖNEMLİ”

Belediye meclis ve il genel meclis üyeliği ile ilgili çalışmalar yapacağız, adaylar ile ilgili kararı üst kurul neye göre verecek elbette ki teşkilatların temayülüne, kamuoyu anketlerine göre verecek bir çok faktörün bir noktada buluşması gerekte. En iyi arkadaşlarımız seçimi kiminle alabiliriz bu tespit edilecek anketlerde masaya konulacak adaylarımız ile sahaya ineceğiz. Burada Ereğli’de kamu yatırımları bakımından çok şükür hiçbir eksiğimiz yok. Hastane ile ilgili bir gecikme yaşandı hastanenin yerini belediye 5 milyon TL’ye bakanlığa sattı, biz Devrek’te hastane yerini Orman’dan biz bedava alıp Sağlık Bakanlığına verdik.  Yerel ile genelin uyum içerisinde olması lazım.

 

“KAVGANIN OLDUĞU YERE YATIRIMCI GELMEZ”

Fakat burada uyum söz konusu değil burada bir kavga var. Kavganın olduğu yerde yatırımcı olmaz. Sokakta inanın kolumdan tutup kenara çektiler, ‘biz artık bu başkanın değişmesini istiyoruz, yeter’ dediler. Kavgası ile gündeme gelen bir Karadeniz Ereğli. Başbakanımıza, bakanlara, milletvekillerine, kendi partisinin genel başkanına üst düzeylerine demediğini bırakmayan bir belediye başkanı. Ereğli’de başarılı bir iktidar partisine mensup belediye başkanı olmuş olsaydı hele hele son 10 yılda bugün burası Sakarya gibi olurdu. Düzce, Bolu’nun durumu ortada.

 

“300 BİN NÜFUSLU OLABİLİRDİ”

Ereğli’de tersanelerle, Erdemir ile ilgili sorunlar dile getirildi buna rağmen Ereğli’nin potansiyeli var. Burası 300 bin nüfus rahatlıkla olabilirdi ancak bunu değiştirmekte bizim elimizde, sonsuza kadar da böyle olmayacak. Devrek’te 7 sene belediye başkanlığı yaptım. Devrek, Çaycuma Belediyesi belediye anlamında buranın 30 yıl önünde.  Burada mevcuda sorun bir tane eser festival haricinde ortaya koyamaz. İnşallah 30 Mart tarihinde Ereğli Ak Parti’ye belediyeyi teslim edecek biz de bunun için mücadele edeceğiz. Aday adaylarımız var bir tane aday olacak. O aday bizim adayımızdır istersiniz istemezsiniz şu olsaydı diyebilirsiniz biz ne yapacağız edeceğiz, adayımızın koluna gireceğiz, partimizin yaptığı ve yapacaklarını anlatacağız.

 

“DEVREK-EREĞLİ YOLU BİTECEK”

Devrek-Ereğli yolu bu sene bitecek inşallah bütün zorluklara rağmen. Akçakoca’dan 9 tünelden geçtik Avrupa’nın hiçbir ülkesinde böyle bir şey göremezsiniz. Kamu yatırımları ortada inanın 15 tane okul var. Fen Lisesi, Adliyesi, Hastanesi, köprülü üst geçidi, yollar ile ilgili belki geç kaldık belki bir takım sebeplerden dolayı yapamadık, belki imar konusunda sıkıntı çıkardı ama hiçbir mazeretin arkasına sığınmıyoruz.

 

ULUPINAR’IN MECLİSTEKİ KONUŞMASI

Tersanelerin açılışına başbakanımız, bakanlarımız geldi. Geçtiğimiz günlerde yine bakanlarımız geldi. Mecliste yaptığım konuşmada da bunların orada belediye başkanı var o belediye başkanının olduğu yere yatırımcı gitmez. Tersaneler bölgesindeki bir çok yatırımı o engellemekte, kamu yatırımlarını engelleyen adam özel sektöre yardımcı olur mu? Hem bu başkan dedim o zaman Haberal yoktu Ali İhsan Bey karşımda oturuyordu. Milletvekiline bile ağza alınmayacak hakaretlerde bulunur genel başkanına da bulunur, hopladı. Neden hopluyorsun ben senin için konuşuyorum öyle de dayanışması var, senin haklarını savunuyorum dedim, sonra da bana teşekkür etmedi ama bakışlarından anladım hoşuna gitti o konuşma.

 

17 ARALIK SÜRECİ

“17 Aralık ile ilgili zihin bulanıklığı var mı diye dolaşıyoruz. Yurt dışına gittik yüzde 75 civarında hükümetimize bir destek söz konusu. Bugün Zonguldak’ta Ereğli’de ilçelerde bakıldığında yaptırdığımız anketlerde partimizin oyları yüzde 50’nin üzerinde, köylerde daha da yüksek. Ancak bir yolsuzluk operasyonunda bir takım olaylardan vatandaşlarımızın zihni bulanmış olabilir, kafası karışmış olabilir, bir camiada bir kişi yolsuzluğa bulaşırsa, bir hırsızlığa bulaşırsa olabilir bütün camiayı hırsız diye suçlayamayız. Bu kişinin de yaptığı yapmadığı daha henüz netlik kazanmamıştır iftira da olabilir içimizde hiç iftiraya uğrayan olmadı mı? Hiç içimizde yapmadığımız bir olaydan dolayı suçlanan olmadı mı? Çıkacak ortaya hiçbir şey gizli kalmaz. Bunları birileri tarafından korunması da söz konusu olamaz bunun vebali var.

 

“BU COĞRAFYADA YAŞAMAK KOLAY DEĞİL”

Hepimiz inanmış insanlarız yaptıkları da yanlarına kalmayacaktır. Soruşturmalar tamamlanacak bunun yanı sıra üçüncü havalimanı yapıyor olmamız, kanal İstanbul projesi, Marmaray projesi, yüksek hızlı trenler, yollarda 17 bin kilometreyi geçtik büyük projeler, nükleer santraller, IMF’ye borç veren Türkiye artık tankını helikopterini çok yakın bir zamanda otomobilini yapacak bir Türkiye birilerini rahatsız edecek olacak ki bu coğrafya da yaşamak kolay değil. Bu coğrafyada yaşamanın bedeli ağır. Biz bunları yaparken işsizliği tek haneli rakamlara düşürmüşüz ekonomik büyüme Çin’den sonra en fazla Türkiye’de gerçekleşmiş. Halk Bankası batıp banka tıp ki Kardemir’e benzetiyorum. 1 TL’ye alıcı bulamayan Kardemir şimdi 7 milyar. Halk Bankası dünyanın sayılı bankalardan biri olmuş ancak Türkiye’nin büyümesi ve güneydoğuda ki yangına batıdaki krize rağmen büyümesi birilerini rahatsız edecek. Gezi olaylarında bir CHP milletvekili İngilizce tweet mesaj gönderdi dünyaya, ‘Türkiye’de Taksim’de katliam başladı, Polis katliam başlattı, başbakanın hükümetin polisi insanlara ateş açıyor’ diye dünyaya bu mesaj veriyor. Almanya’da Hamburg yanıyor Hamburg’dan bir vatandaşımız geldi bizim bulunduğumuz Köln’e orası yanıyor bizim haberimiz yok, sadece cep telefonundaki görüntüleri gösterdi o kadarını gördük canlı yayın araçları bile şehre alınmamış. 11 Eylül’de tıp ki Amerika’nın göstermediği gibi ancak biz Türkiye’ye farklı şekilde servis edildik, canlı yayın araçları Avrupa’dan Türkiye’ye geldi.

 

“POLİSİMİZE KÜFÜR ETTİLER”

Biz polisimize küfür eden CHP milletvekillerini unutmadık unutturmayacağız, biz iş makinesine taş atan CHP milletvekillerini gördük biz şehit olan komiserimiz için filan olayda hayatını kaybeden filan gencin intikamı alındığı diyen CHP milletvekillerini maalesef gördük, bunları anlatacağız. O partiye gönül vermiş vatandaşlarımızdan bile bize gelip bu olaylardan rahatsız olduklarını ifade eden vatandaşlar var hatta bir tanesi dedi ki istikrar bozulmasın yatırım yaptım ben Ak Parti’ye oy verecem. Başbakanımız hasta olduğu zaman muhalefetten sağlığı için dua edenleri gördüm duydum istikrar bozulmasın diye. Ne oldu şimdi 130 milyar kayıptan söz ediyoruz. Kanal İstanbul geçen gemilerden ücret alacağız şimdi alamıyoruz. Kuzey ırak petrolleri halk bankası üzerinden pazarlanırken satış yapılırken şimdi Amerikan bankasına geçti. Üçüncü havalimanı dünyanın üç büyük projesinden biridir. Bütün dünyanın buluşma noktası İstanbul olacak. Doğuya ve Batıya giden herkes buradan aktarma olacak. Bunun getirisini düşünün bunlar rahatsızlık verdi. Gezi olayları nasıl ağaç meselesi değilse bu ilk olayda ayakkabı kutusu meselesi değil, dershane meselesi hiç değil, büyük bir rant var. Oysa ki biz dershaneleri kapatmayacağız dönüştürüyoruz aynı özel hastanelerden vatandaşlarımız ücretsiz yararlanabiliyor dershanelerde vatandaşlarımız okul gibi yine çocuklarını gönderecekler. Biz o okullara yaptıkları çalışmalara hep destek vermişiz her bakımdan gurur duyuyoruz o son olimpiyatlarda Türkçe olimpiyatlarda gittik izledik göğsümüz kabardı gözlerimiz yaşardı. Çok şükür bu hükümet var. Bir önceki hükümet 57. hükümet olsaydı gördük yüzde 8 binleri, doların bir gecede develiasyon 3 kat arttığını, insanların intihar ettiğini gördük, paraların bankalarda battığını batırıldığını gördük. Biz mücadele edeceğiz daha çok kenetleneceğiz. Biz bu mahalle seçimlerde daha çok çalışacağım”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL