Genel Gündem Tüm Manşetler

ADAYLIĞINI AÇIKLADI

90 köy, 12 belde ve 31 mahalleden oluşan toplam 133 muhtar, Karadeniz Ereğli’de 22 Haziran 2014 Pazar günü saat 11.00’de Sevgi Barış Dostluk Düğün Salonu’nda yeni başkanlarını seçiyor. İlk adaylığını..

ADAYLIĞINI AÇIKLADI

8532_162-11071-dscf5703-jpg16-06-2014-17-14-03881446

90 köy, 12 belde ve 31 mahalleden oluşan toplam 133 muhtar, Karadeniz Ereğli’de 22 Haziran 2014 Pazar günü saat 11.00’de Sevgi Barış Dostluk Düğün Salonu’nda yeni başkanlarını seçiyor. İlk adaylığını açıklayan ise Gebe Köyü Muhtarı Adnan Alar oldu.

Karadeniz Ereğli’ye bağlı Gebe Köyü Muhtarı Adnan Alar, Muhtarlar Derneği seçimlerinde Başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

 

22 Haziran 2014 Pazar günü saat 11.00’de Sevgi Barış Dostluk Düğün Salonu’nda yapılacak olan Karadeniz Ereğli Muhtarlar Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı öncesinde bugün Dernek Başkanlığına adaylığını açıklayan Alar; birlik ve beraberlik mesajları vererek, çok ciddi projelerinin olduğunu söyledi. Yaklaşık 50 muhtarın katılımıyla basın toplantısı düzenleyen Alar, kongreden tek yumruk olarak çıkacaklarına inandığını ifade etti. Alar, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 

İÇİMİZDEKİ BİRLİKTEN BİR GÜN BİLE AYRILMADIM

 

Arkadaşlarımızdan almış olduğumuz izlenimle, Muhtarlar Derneği Başkanlığına aday olduğumu açıklamak üzere burada toplanmış bulunuyoruz. 3 dönemdir Gebe Köyü Muhtarlığını yapmaktayım. Bu süreç içerisinde derneğimizin olumlu-olumsuz her türlü meselelerinde, içeride arkadaşlarımızın hak ve davalarını savunmak adına birliktelikten hiçbir gün ayrılmadım. Bu basın toplantımız planlı olarak düzenlenmiştir. Ulaşamadığımız veya gelemeyen arkadaşlarımızın gönüllerinin ve kalplerinin bizimle olduğuna yürekten inanıyorum.

 

ADNAN ALAR: BEN 133 MUHTARIN OYLARINA TALİBİM

 

Karadeniz Ereğli, 90 köy, 12 belde ve 31 mahalleden oluşan toplam 133 muhtarlığımızın bulunduğu 170 bin nüfusa sahip bir şehirdir. Köylerimizin, 70 bin nüfusun çoğunlukla hizmet noktasında çok büyük sıkıntıları olduğunu biliyoruz. Mahallelerimizin de sorunları olduğunu biliyoruz. Ama biz Muhtarlar Derneği camiasının içerisinde 133 kardeşimizi bir zincir haline getirip bu sorunları çözmek istiyoruz.

 

Yaptığımız tüm görüşmelerde, benim fevri olarak görüştüğüm tüm arkadaşlarımız, gerekse gruplar halinde görüştüğümüz arkadaşlarımızla istişarelerimizde bütün dertlerimizin ortak olduğunu bilmenizi istiyorum. Yani bugün bizim köyümüzde bir derdimiz varsa en ücra köydeki arkadaşımızın da derdinin aynı olduğunu biliyorum.

 

HEDEFİMİZ, 133 MUHTARI TEK BİR MASADA TOPLAMAK

 

Ciddi manada projelerimiz var. İnşallah 22 Haziran’da, kongre günü bunları paylaşacağız. En büyük proje olarak, Ereğli’de 133 hizmet yüreğini tek masada toplamak istiyoruz. Bu yürekler tek masada toplandığında, Ereğli’de aşamayacağımız, çözemeyeceğimiz hiçbir problemin olmadığını bilmenizi istiyoruz. Bizler demokrasinin en ince eleğinden geçerek seçilmiş, insanların tencerelerinde etin mi piştiği yoksa derdin mi piştiğini bilen çok saygıdeğer yöneticiler olarak, hepimiz sorunlarımıza ortak noktada çözüm aramadığımız müddetçe dağınıklığın bize bir şey kazandıracağına ihtimal vermiyorum.

 

BÖL, PARÇALA YÖNET TAKTİĞİYLE BİZİ YOLLARA DÜŞÜRDÜLER

 

Yıllarca aramıza girip bizleri böl-parçala-yönet taktiğiyle yollara düşürüp hizmet arayışı içinde olduğumuz inancından artık birlik ve beraberlik içinde olacağımız güçlü bir Muhtarlar Derneği’ni hep beraber inşa etmek istiyoruz. Derneğimizi aldığımız noktadan en üst düzeye çıkarmak için, Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımızla beraber biz bu yola çıkarken taşın altına elimizi değil başımızı koyduğumuzu ifade etmek istiyorum.

 

Bizim bir derdimiz var. Köylerimizde yaşayan insanlarımızın haklarını, bu şehrin göbeğinde yaşayan insanlarla yaşam standartlarını aynı noktaya getirme gibi bir derdimiz var. Hiçbir arkadaşımız kendisi için hiçbir Kurumdan, hiçbir siyaset mekanizmasından bir şey talep etmez. Muhtar arkadaşımın bütün derdi köylüsünü, seçmenini memnun etmektir. Bu bağlamda bir yola çıktık. 133 arkadaşımızın, bizim görüşlerimize sahip çıkacağına yürekten inanıyorum.

 

KONGREDEN 133 MUHTAR TEK YUMRUK OLARAK ÇIKACAK

 

Bu süreçte şahsımızla ilgili eleştiriler olabilir ama biz şunu net olarak söylüyoruz; 22 Haziran kongre günü o salondan 133 arkadaşımız tek yumruk olarak çıkacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Seçimi alsak da kaybetsek de, bizim için 133 arkadaşımızın birlikteliği tüm basın önünde namustur. Ben bunu böyle biliyorum, 11 yıllık camiamız içerisinde de hep aynı mücadeleleri savunmuş bulunuyorum.

 

Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, kongremizin hayırla vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Çok iyi, ciddi çalışmalar yapacağımızdan kimsenin kuşku duymamasını temenni ediyorum.

 

Alar’ın toplantısı, muhtar arkadaşlarının tebriklerinin ardından sona erdi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL