Spor

ADAM ÖLDÜRMEYE KASTEN..!

Zonguldak Ereğli Spor Kulübü U-17 müsabakasında maçın hakemini protesto ederek sahadan çekildi. Zonguldak Ereğli Spor Kulübü U-17 takımı Perşembe günü Beyçayırı Sahasında oynadığı Kdz. Ereğli Belediyespor karşılaşmasında maçın ikinci yarısında..

ADAM ÖLDÜRMEYE KASTEN..!

ZES PROTESTO

Zonguldak Ereğli Spor Kulübü U-17 müsabakasında maçın hakemini protesto ederek sahadan çekildi.

Zonguldak Ereğli Spor Kulübü U-17 takımı Perşembe günü Beyçayırı Sahasında oynadığı Kdz. Ereğli Belediyespor karşılaşmasında maçın ikinci yarısında oyuncusuna yapılan şiddetli fualu hakemin sarı kart ile cezalandırmasını ve maç boyunca yaşadığını iddia ettiği haksızlıkları öne sürerek maç tamamlanmadan sahadan çekildi.

Zonguldak Ereğli Spor Kulüp Başkanı Kaan Kocaman yaptığı açıklamada Zonguldak İl Hakem Kurulu’na seslendi.  Saha içerisinde oyuncuları ile birlikte açıklama yapan Kocaman şunları söyledi.

Ben öncelikle şunu belirtmek isterim. Genç takımlar hakemlerin oyuncağı değildir. İstedikleri kararları istedikleri şekilde verebilecekleri ligler olarak genç takım liglerini görmekten vazgeçsinler. Bizim maçın hakemi oyunu yönetmekten çok, zevk yapmanın peşindeydi. Verilen kararlar futbol oyun kurallarına bırakın aykırılığı, futbolla uzaktan yakından alakası yoktu. Neredeyse ceza sahasına yakın alandaki topa taç verebilecek kadar saçma, oyuncumuzun sırtına binerek 5-6 adım atmasına şahit olan bir hakem, bırakın kartı fual dahi veremiyorsa hakemlikten vazgeçmelidir. Her şey bir kenara bir oyuncuya kramponların dişleri ile boşluğuna vuruyor ve oyuncumuz nefes alamıyor ambulans ile hastaneye gidiyorsa, buna hakem ‘kırmızı değil, sarı kart olabilir normaldir’ diyorsa lütfen bu hakem, hakem camiasına zarar vermeden bu işi bıraksın. Ben eski bir hakem olarak artık canımızın yanmasını istemiyoruz. Elbette zamanında bizlerde hatalar yaptık. Ancak asla sporcu sağlığını ikinci plana atacak hatalar yapmadık. Biz takım olarak sporcusunu düşünen ve özel hastane ile anlaşan, özel kulüp doktoru dahi olan ender amatör spor kulüplerindeniz. Zonguldak İl Hakem Kurulu ve Hakemlerimize saygımız her zaman vardır. Benim takımım 2 yıldır hakeme saygısız bir harekette asla bulunmadı, bulunmayacaktır. Bizlerde asla ağzımızdan saygısız bir söz söylemedik. Artık hakemleri değil, futbolu konuşmak istiyoruz.


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL