Genel Gündem Tüm Manşetler

69.YILINI KUTLUYOR..!

Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) kuruluşunun 69. Yılını kutladığı bildirildi. GMİS Yönetim Kurulunun açıklamasında, 17 Kasım 1946’da kurulan sendikanın Genel Maden İşçileri Sendikası, 69 yıldır Zonguldak’ın ve Türkiye’nin hizmetinde Türkiye..

69.YILINI KUTLUYOR..!

kutlu-olsun-eajg9

Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) kuruluşunun 69. Yılını kutladığı bildirildi.

GMİS Yönetim Kurulunun açıklamasında, 17 Kasım 1946’da kurulan sendikanın

Genel Maden İşçileri Sendikası, 69 yıldır Zonguldak’ın ve Türkiye’nin hizmetinde Türkiye ve Dünyada demokrasi, ülke ve bölge kalkınması, insanca yaşanılacak koşulların yaratılması mücadelesinde saygın bir yer edindiği belirtildi.

GMİS’in, üretim kültürünün bugünlere taşınmasındaki önemli işlevi bulunduğu savunulan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Sendikamız, Zonguldak, Bartın ve Karabük bölgemizde sosyal hayatın çağdaş bir düzeyde gelişmesi için elinden gelen gayreti göstermiştir ve bu mücadeleyi kesintisiz olarak sürdürmektedir. Türkiye’de siyasal alanda yaşanan en sıkıntılı dönemlerde bile ulusal çıkarlarımızı, ulusal bütünlüğümüzü koruma yönünde mücadele veren Sendikamız, Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaşanan yabancı şirket işgallerinden, maden işçilerinin çıkardığı dersleri de bugüne taşımasını bilmiştir. Genç Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte Ankara’nın ardından il olma özelliğini kazanan Zonguldak, taşkömürü üretimi arttıkça büyümüş, gelişmiş ve giderek Türkiye sanayisinin can damarı olarak, ülkemizin ekonomik kalkınmasına büyük katkı vermiştir.

Açıklamada, sendikanın kuruyuşunda ve sonrasında görev alan yöneticilere teşekkür edilirken, yaşamını yitiren madenciler de sevgi, saygı ve şükranla anıldığı ifade edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL