Spor

32 YENİ HAKEM..!

Yelken hakemliği aday kursu Ereğli Yelken İhtisas Kulübü ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 3 Gün süren eğitimin ardından sınava giren 32 hakem adayı başarılı olarak yelken hakemi olmaya hak kazandı. Türkiye Yelken..

32 YENİ HAKEM..!

yuzde_100_basari_h63177_e828c

Yelken hakemliği aday kursu Ereğli Yelken İhtisas Kulübü ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 3 Gün süren eğitimin ardından sınava giren 32 hakem adayı başarılı olarak yelken hakemi olmaya hak kazandı.
Türkiye Yelken Federasyonu faaliyetleri kapsamında Yelken Hakemliği Aday Kursu, Ereğli Yelken İhtisas Kulübünde Zonguldak, Sinop, Kocaeli ve İstanbul’dan gelen 32 hakem adayının katılımı ile yapıldı.

Ereğli Yelken İhtisas Kulübü Başkanı Metin Akman, 3 gün süren seminerin kapanış törenindeki konuşmasında, ilçede yelken sporunun hızla geliştiğini ve önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptığını belirterek, “Yelken hakemliği aday kursu da bu gelişime ciddi katkı sağlayacak olup, gerek ilimizdeki faaliyetlerde gerekse ulusal organizasyonlarda görev alacak hakem ihtiyacının karşılanmasında vesile olacaktır. Bize desteğini esirgemeyen ve bu eğitimin fırsatını bize sunan Yelken Federasyonu Başkanımız Serhat Belli başta olmak üzere eğitimi veren Hakan Kütük ve Mustafa Kavak’a teşekkür ediyoruz” dedi.

3 Gün süren eğitimin ardından sınava tabi tutulan 32 hakem adayı başarılı olarak hakem olmayı başardı. Programa İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Haydar Üzülmez de katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL