logo

3 gün arayla yaşamlarını yitirdiler.

Zonguldak‘ın Ereğli ilçesinde, koronavirüs’e yakalanan ve aşılarını olduğu öğrenilen Ayşe Çelik (82) ile eşi Şaban Çelik(84) 3 gün arayla tedavi gördükleri hastanede yaşamlarını yitirdi.

Ereğli ilçesine bağlı Köseler Mahallesinde yaşayan 82 yaşındaki Ayşe Çelik, tedavi gördüğü Devlet hastanesinde 19 Ekim 2021 tarihinde Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Ayşe Çelik, Köseler Mahalle Camisinde kılınan cenaze namazının ardından Köseler Mahallesi Aile kabristanında son yolculuğuna uğurlandı. Aynı Hastanede tedavi gören eşi Hacı Şaban Çelik’te 21 Ekim 2021 Perşembe sabaha karşı tedavi gördüğü Devlet hastanesinde yaşamını yitirdi. Şaban Çelik’te Köseler Mahallesi aile kabristanlığında eşi Ayşe Çelik’in yanına kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

Köseler Mahalle Muhtarı Saip Erarslan, hayatını kaybeden Ayşe Çelik, Şaban Çelik çiftinin mahallelerinde sevilen insanlar olduğunu, aşılarını yaptırmalarına rağmen yaşamlarını yitirdiğini söyledi.

Saip Erarslan yaptığı konuşmasında “3 gün önce Hacı Ayşe Çelik abla öldü. Ona çok üzüldük. 3 gün sonrada bu olay vuku buldu. Bugün de beyi Hacı Şaban Çelik Ağabeyimizi defnettik. Devlet büyüklerimiz sürekli olarak bizleri aşı olmamız yönünde uyarıyorlar. Hayatlarını kaybeden Ayşe Çelik ve Şaban Çelik ağabeyimiz aşılarını olmuşlardı. Bizler mahallemizde sürekli olarak vatandaşlarımıza aşı olmaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Sürekli vatandaşlarımıza deklere ediyoruz” dedi.

Ayşe Çelik, Şaban Çelik çiftinin çocukları Halil Çelik’in de (58) Koronavirüs’e yakalandığı, durumunun kritik olduğu ve devlet hastanesinde yattığı öğrenildi.

Diğer yandan İlçede son 2 günde yaşanan 4 vefatla Ekim ayı içinde hayatını kaybedenlerin sayısı 28’e, sürecin başından bu yana Korona Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 348’e yükseldi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?