Genel Magazin Tüm Manşetler

3 EVLADIDA VATANA EMANET

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan Sezer ailesi, iki evlatları askerde olmasına rağmen üçüncüsünü de bu akşam acemi birliğine uğurladı. Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan Sezer ailesi, iki evlatları askerde olmasına rağmen üçüncüsünü..

3 EVLADIDA VATANA EMANET

2-oglu-askerde-olan-b-4-92372_b

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan Sezer ailesi, iki evlatları askerde olmasına rağmen üçüncüsünü de bu akşam acemi birliğine uğurladı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan Sezer ailesi, iki evlatları askerde olmasına rağmen üçüncüsünü de bu akşam acemi birliğine uğurladı. 3 erkek evladını da askere göndermenin gururunu yaşayan baba Hasan Sezer, davul zurna ile askere uğurladığı oğluna ilk şınavı kendisi çektirdi.

Ereğli’ de kuaförlük yaparak geçimlerini sağlayan 3 erkek babası Hasan Sezer (47) üçüncü oğlunu da askere gönderdi. Iki oğlu askerde olan anne ve baba, çocuklarını askere göndermenin hem sevini ve gururunu, hem de burukluğunu birlikte yaşadı.

En büyük oğlu Sercan Sezer’in (24) Piyade Komando Uzman Çavuş olarak Şırnak Uludere’ de askerlik görevine başlamasının ardından 22 yaşında olan ve askerliğini 1 yıl tecil ettiren Serkan Sezer’i de 93/4 tertip olarak 3 ay önce Van Başkale’ye Piyade komandı olarak göndermiş. Baba Sezer, 21 yaşındaki oğlu Erkan Sezer’in de askerlik vazifesinin gelmesi ile birlikte üçüncü oğlunu da hiç tecil ettirmeden 94/1 tertip olarak acemi birliği olan Isparta Piyade komando Er Eğitim Acemi Birliği’ne göndermek için şehir terminaline geldi. Davul zurna eşliğinde çocuğunu askere göndermek için otobüsü bekleyen baba Hasan Sezer, hem gurur hem de hüznü bir arada yaşadı. 

BABASININ DOĞUM GÜNÜNDE ACEMI BIRLIĞINE GITTI

Askerlik yolculuğuna çıkan Erkan Sezer, babasının doğum gününü de unutmadı. Arkadaşlarının da yardımı ile babasına hazırlattığı pastayı kesen Erkan Sezer, elleri ile babasına pasta yedirdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan baba Sezer, bir oğlu daha olsa onu da vatani görevini yapması için göndermeye hazır olduğunu belirtti.

Baba Sezer, “Çok mutluyum. Vatan bizim, bayrak bizim, ezan bizim. Bir oğlum daha olsa onu da gönderirim. Hiç kuşkusuz devlet bizim. Hiçbir sıkıntımız yok. Bu devletimiz varken biz de evlatlarımızı askere göndermeye hazırız. Arkadaşlarımız böyle bir sürpriz hazırlamışlar. O da beni çok mutlu etti. Bu mutluluk yeter bana. Yaş günümde oğlumu da askere göndermekten çok mutluyum. Benim hayatımda ilk defa böyle bir şey oldu. Bu vatanda hizmet eden evlatların hepsi bizim evladımızdır.” şeklinde duygularını dile getirdi.

Isparta’ya vatani görevini yapmak üzere Ereğli ilçesinden ailesi ve arkadaşları tarafından davul zurna eşliğinde uğurlanan Erkan Sezer, askere gidecek olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Erkan Sezer, “Abi, üzülsem mi, sevinsem mi? Çok mutluyum şu anda. Çok güzel oldu her şey. Askere gitmekten dolayı mutluyum. Vatanım için canımı verir, her şeyi yaparım. Askerliğimi tecil etmeyi hiç düşünmedim. Vatan için mecbur yapılacak bu görev. Bir an önce aradan çıksın istedim.” diye konuştu.

Üçüncü oğlunu da askere uğurlayan anne Asiye Sezer ise göz yaşlarını tutamayarak konuşmakta zorluk çekti. Evlatlarının üçü ile de gurur duyduğunu söyleyen anne Sezer, “Bu vatan bizim.” şeklinde konuştu.

Babası ve arkadaşları ile davul zurna eşliğinde oynayan Erkan Sezer, daha sonra babasının komutu ile şınav çekti, arkadaşları tarafından ‘En büyük asker bizim asker’, ‘Bu asker gidecek, geri gelecek’ sloganları eşliğinde omuzlara alınıp havaya fırlatıldı.

Babası gibi kuaförlük yapan Erkan Sezer, otobüs terminalinde kendisini Isparta’ya götürecek olan otobüsteki koltuğuna oturarak, ailesi ve arkadaşlarına veda ederek Ereğli’den ayrıldı. 

Bu sırada oğlunu askere gönderen başka bir anne fenalık geçirdi. Yakınlarının müdahale ettiği yaşlı kadın, sakinleştirilerek terminal alanından uzaklaştırıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL