Sağlık

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Araştırma Bilgi Sistemleri Sağlığı Geliştirilmesi ve Halk Sağlığı Şubesi Müdürlüğü Koordinatörlüğünde Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına yönelik  “İletişim ve Beden Dili “ konulu eğitim verildi. Atatürk Devlet..

saglikcilara-beden-dili-egitimi

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Araştırma Bilgi Sistemleri Sağlığı Geliştirilmesi ve Halk Sağlığı Şubesi Müdürlüğü Koordinatörlüğünde Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına yönelik  “İletişim ve Beden Dili “ konulu eğitim verildi.
Atatürk Devlet Hastanesi Konferans salonunda güzel bir organizasyon altında düzenlenen eğitime Sağlık Müdürlüğünde çalışan personellerin yanı sıra 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan Acil Tıp Teknisyenleri (ATT)  Paramedik personelleri olmak üzere yaklaşık yüz elli kişi katıldı.
Sinevizyon eşliğinde düzenlenen eğitime konuşmacı olarak katılan İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Sağlığı Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Emre Karaahmetoğlu sunumunda özetle sağlık personellerine, insanların günlük hayatlarında kullandıkları jest, mimik, duruş gibi hareketlerle karşı tarafa ne gibi mesajlar verdiği, hastalarla daha etkin iletişim sağlamak için hangi hareketlerden kaçınılması gerektiği, 112 ekiplerinin acil vakaya gittiklerinde vatandaşlarla karşılaşabilecekleri iletişim eksikliğine bağlı problemlerin ortadan kaldırılması için neler yapılabileceği  konularında geniş kapsamlı olarak bilgi aktarımında bulundu.
Öte yandan eğitime katılan personeller ise, verilen eğitimim çok faydalı ve yararlı olduklarını belirtirken, gündelik hayatta karşılaştığımız insanların hal ve hareketleriyle bizlerle sözsüz bir iletişim sağladıklarını öğrenmiş olduk dediler

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL