Genel Gündem Tüm Manşetler

18 BİN TL ÖDEYENE ASKERLİK YOK

Bir süredir gündemde olan “Bedelli Askerlik” konusu, Başbakan Davutoğlu’nun söylemleri ile netlik kazandı. Davutoğlu, AK Parti Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, 1Ocak 2015 tarihinde 28 yaşından gün almış olan yada 31..

18 BİN TL ÖDEYENE ASKERLİK YOK

bedelini-odeyen-gitmeyecek-x67mk

Bir süredir gündemde olan “Bedelli Askerlik” konusu, Başbakan Davutoğlu’nun söylemleri ile netlik kazandı.

Davutoğlu, AK Parti Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, 1Ocak 2015 tarihinde 28 yaşından gün almış olan yada 31 Aralık 2014 tarihi itibariyle 27 yaşını doldurmuş olun Türk vatandaşlarının bedellik askerlikten yararlanabileceğini söyledi.

18 bin Türk Lirası ödeyen şartlara haiz kişilerinaskerlik görevini yapmış sayılacağını anlatan Davutoğlu, “Bedelli askerlik için 700 bin kişinin başcuruda bulunmasını bekliyoruz. Bedelli askerlikten yararlanmak isteyenlere bu kez taksit uygulaması yapılmayacak” dedi.

Öte yandan, Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bedelli askerlik uygulaması ile askerlik düzenlemesinden 611 bin 880 kişi yararlanabilecek. Uygulamadan yararlanacakların askerlik yapması öngörülmüyor. Bedelli askerlik uygulamasının yasalaşması konusunda kesin bir takvim yok ancak, en kısa sürede yasalaşması için çalışmalar başlatılacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL