Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

14 KİŞİYE DAVA AÇILIYOR..!

İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri’nin raporu çerçevesinde aralarında 3 belediye başkanının da bulunduğu 14 kişiye dava açılıyor Bakanlıktan yargı onayı! İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan soruşturma..

14 KİŞİYE DAVA AÇILIYOR..!

9197_logo-flash

İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri’nin raporu çerçevesinde aralarında 3 belediye başkanının da bulunduğu 14 kişiye dava açılıyor

Bakanlıktan yargı onayı!

İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan soruşturma kapsamında yapılan incelemeye göre İçişleri Bakanlığı aralarında 4 eski belediye başkanı olmak üzere toplam 14 kişinin yargılanmasına karar verdi. İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk tarafından imzalanan karara göre Milli Egemenlik Caddesi üzerinde bulunan kafelerin imara aykırı hizmet verdiği ve yıkım kararına rağmen yıkılmadığı tespit edildi.

EŞREF, GONCA VE AKDEMİR HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Bakanlık tarafından onaylanan kararda, 2002’den sonra görev yapan Zonguldak eski Belediye Başkanları İsmail Eşref, Secaattin Gonca ve Muharrem Akdemir’in yanı sıra belediye başkan yardımcıları, İmar Müdürleri ve Zabıta Müdürlerinin adı geçen üç büfenin imara aykırı faaliyet gösterdiği için alınan yıkım kararlarını uygulamadıkları için yargılanması uygun görüldü. 9 Mart 2015 tarihli karar ihlalden sorumlu tutulan 14 kişiye dün tebliğ edildi.

Haber: Eren Aşkar

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL