Genel Güncel Gündem Spor Tüm Manşetler

12 sezon başarısızlık, 13 olsa ne yazar?

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı ve Ereğli Belediyespor Başkanı Halil Posbıyık makamında basın toplantısı düzenlendi.

12 sezon başarısızlık, 13 olsa ne yazar?

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı ve Ereğli Belediyespor Başkanı Halil Posbıyık makamında basın toplantısı düzenlendi. Yapılan toplantıda Cumhurbaşkanlığı tasarruf tedbirleri kapsamında Ereğli’de festivalin iptal edildiğini duyurdu.

Elbette Halil başkan siyaseten eleştirilerini de yapmaktan geri kalmadı.

Ereğli Belediyespor’un 35 milyon civarı sezon masrafı yaptığını ve bu bütçenin gelecek sezon 50 milyon lirayı bulmasını beklediğini söyledi. Bunları söylerken Erdemir ve TAT Metal gibi önemli şirketlerin takıma destek olmamasından yakındı. Diğer yandan spor yazarlarının eleştirilerinden şikâyet etti.

Sevgili Halil başkanım. Ben çocukluğumdan beri spor kulübü yöneticiliği yapıyorum. Aynı zamanda Erzurum Üniversitesi Spor Yöneticiliği mezunuyum. Yani bu işi hem alaylı hem de mektepli yapıyorum. Sizin siyasette mutfaktan geldiğiniz gibi bende sporda mutfaktan geliyorum.

Sizin bütçenizin yarısından daha az bütçeli Alaplı Belediyespor’un neler yaptığını size yöneticileriniz anlattı mı? İyi yönetilmiyorsunuz. Size kızamıyorum. Anlamadığınız bir konu spor…

Ama size büyük yönetici, efsane yönetici edalarında gelen arkadaşların her dediğine inanıp her dediğini yaparsanız gelinen nokta bu olur.

Bütçe yüzünden başarılı olamayacağız demişsiniz. Başkanım 12 sezondur zaten başarılımıydınız? 13 sezon olsa ne yazar?

Uzun lafın kısası başkanım. Sizin o yönetici dediğiniz arkadaşlara sadece paralarını harcadıkları kısımda saygı duyuyorum. Onun dışında futbolun F’sinden anlamayan, topu görse karakola bomba diye getirecek insanların üst akılları ile yıllardır yönettiğiniz kulübün bu durumda olması, kibirli yöneticilerinizin ve insanlara üstten bakmasının meyvesi ve eseridir.

Ayrıca Erdemir ve TAT Metal’in takıma destek konusunda size katılıyorum. Ancak Erdemir ve TAT Metal’i de nereye, nasıl harcanacağı bilinmeyen bir bağışı, desteği yapmama konusundaki hassasiyetini de anlıyorum. Çünkü kulüp olarak şeffaf değilsiniz.

Son olarak Zonguldak Ereğli Spor Kulübü Başkanı ve Gazeteci Kaan Kocaman olarak 2 kulübü tek başına idare eden ben Ereğli Belediyespor Başkanlığı’na kendi yönetimim ile adayım. Evet, adayım. Bunlardan çok daha iyi yaparım. Kimseye Ereğli Belediyespor gibi yılların kulübünü “askıda kulüp” uygulaması ile pazara çıkarttırmam. Yapamayan gitsin. Yapmak isteyenlerin önü açılsın.

Sportif Direktörüm Ali Ünlü, Antrenörüm Gökmen Başoğlu son olarakta golcüm Kaan Yıldırım. Bu isimlerin ne kadar değerli ve önemli olduklarını çok başarılı olduğunu düşündüğünüz mevcut yöneticileriniz bilir başkanım.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL