logo

11 EKİP DIŞARIDA…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan maske uygulamasında maskesini takmayan gence ceza kesildi. Cezanın kesileceğini duyan genç ne yaptıysa cezayı yemekten kurtulamadı.

Olay ilçeye bağlı Müftü Mahallesi Şehir Ömer Halisdemir Bulvarı üzerinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü personelinden oluşan ekip, maske denetimi yaptığı sırada maskesini takmadığı gerekçesi ile bir gence tutanak tutmak istedi. Buna karşı çıkan ve ekiple tartışmaya başlayan genç yapılan tüm uyarılara rağmen tartışmaya devam etti. Olay yerine takviye ekibin gelmesi ile birlikte sakinleşen genç 900 liralık cezadan kurtulamadı.

11 EKİP DIŞARIDA…

Diğer yandan Valilik tarafından alınan son kararın ardından maske takmayanlara kesilecek cezanın 900 lira olarak belirlenmesinin ardından 11 emniyet müdürlüğü ve 11 kaymakamlık personelinden oluşan ekip sivil olarak ilçe merkezi ve belirlenen noktalarda maske denetimine başladı. Yapılan denetimlerde maske takmayanlara 900 lira ceza uygulandığı ve bu konuda vatandaşların mutlaka maske takmaları gerektiği vurgulandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo yeni giriş