logo

YEŞİL, DEMİRCİ’DEN GÖREVİ DEVRALDI

11’inci Olağan Genel Kurulu’nu 23-24 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleştiren Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) Yönetimine seçilen isimler mazbatalarını aldı ve ardından görev-devir teslim töreni gerçekleştirildi.

GMİS’in Genel Başkanlığı’na seçilen Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcılığı’na yeniden seçilen İsa Mutlu, Genel Sekreterliği’ne seçilen Hüseyin Kolçak, Genel Mali Sekreterliğe seçilen Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreterliği’ne seçilen Tayfun Demir, 27 Mart 2019 tarihinde Zonguldak Adliyesi’ne giderek mazbatalarını aldılar.

Ardından GMİS Genel Merkezi’nde görev devir-teslim töreni gerçekleştirildi.

YEŞİL, DEMİRCİ’DEN GÖREVİ DEVRALDI

GMİS’in yeni Genel Başkanı Hakan Yeşil, Ahmet Demirci’den görevi devraldı. Ahmet Demirci, Genel Başkan Hakan Yeşil’e Karar Defterini teslim etti.

Demirci, “Genel Maden İşçileri Sendikası’nın 11’inci Genel Kurulundan çıkan karara göre Hakan Yeşil kardeşimize görevi teslim ediyoruz. Allah yardımcıları olsun. Ben Genel Maden İşçileri Sendikası’nın eski Genel Başkanı olarak, bir ağabeyleri olarak her zaman yanlarında olduğumu belirtmek istiyorum. İhtiyaçları olduğu zaman da 24 saat hazır olduğumu bilmelerini istiyorum. Yeni görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

GMİS’in yeni Genel Başkanı Hakan Yeşil de, “Ahmet Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir demokrasi yarışı oldu. Bu sürecin sonunda ekibimizle birlikte Ahmet Başkan’dan görevi devraldık. Ahmet Başkan’a ve ekibine geçmiş dönemde yaptığı görevler nedeniyle teşekkür ediyoruz.

Bundan sonra Zonguldak için, TTK için ne yapılması gerekiyorsa hep beraber yapacağız.

Hepimiz için hayırlı olsun. Teşekkür ederim” dedi.

MUTLU, KOLÇAK, YILDIZ VE DEMİR GÖREVİ DEVRALDI

Ardından Yönetim Kurulu’na seçilenler de görevlerini teslim aldılar.

Yeniden Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilen İsa Mutlu’ya görevi eski Genel Başkan Ahmet Demirci devretti ve başarılarının sürmesini diledi.

Genel Sekreterlik görevine seçilen Hüseyin Kolçak, yeniden aday olmayan Satılmış Uludağ’dan görevi devraldı.

Uludağ, “Uzun yıllar yönetimin çeşitli birimlerinde görev yaptım. Sendikayı en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Bu süreçte bizlere destek olan tüm şube yönetimlerine, çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hepsinden helallik diliyorum. Yeni seçilen yönetim kuruluna ve Genel Sekreterlik görevine seçilen Hüseyin Kolçak arkadaşımıza da başarılar diliyorum” dedi.

Görevi devralan Hüseyin Kolçak ise “Satılmış Uludağ Başkanımıza, bundan önce yaptığı bütün hizmetler için teşekkür ediyorum. Teşkilatımızın tüm kademelerinde görev yaptı ve bize hep örnek oldu. Aldığımız bu bayrağı, teşkilatımıza yakışır şekilde taşımaya çalışacağız. Kendisine bütün hizmetleri için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Genel Mali Sekreterlik görevine seçilen Volkan Yıldız, görevi Hikmet Gülşen’den devraldı.

Gülşen, “Yeni oluşan yönetime başarılar diliyorum. TTK camiasına, Genel Maden-İŞ camiasına, emek camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Her zaman için yanlarındayız. Her zaman omuz omuza yanlarındayız” dedi.

Görevi devralan Volkan Yıldız ise, “Ben de Başkanıma teşekkür ediyorum. Bayrağı biz devraldık. Hayırlı olsun” dedi.

Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreterliğine seçilen Tayfun Demir, görevi Kahraman Kabasakal’dan devraldı. Kabasakal, “Gönül rahatlığıyla bu görevi devrettiğimi bildirmek isterim. Kendilerinin başarılı olacağına inancım tam. Kendisine bundan sonraki dönemde üstün başarılar diliyorum” dedi.

Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreterliği görevini devralan Tayfun Demir ise “Başkanımıza bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Bu bir bayrak yarışı. Bayrak dün ondaydı, bugün de bizde. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo yeni giriş