logo

VALİ YARDIMCISI CİNAYET İŞLEDİ

Devrek eski Kaymakamı annesini ve kardeşini öldürdü.

Devrek eski Kaymakamı, Hatay Vali Yardımcısı ve Afrin’den sorumlu olan Tolga Polat, Adana’da avukat kardeşi Altuğ Polat ve annesi İkbal Polat’ı tabanca ile vurarak öldürdü.

Olay, saat 22.30 sıralarında merkez Seyhan ilçesi Kurtuluş Mahallesi 64004 Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat, Adana’da annesi ve kardeşinin oturduğu apartmana geldi. Polat, bir süre sonra annesi ve kardeşiyle bilinmeyen nedenle tartışmaya başladı.

Tartışmanın kısa sürede büyümesi üzerine Polat belinden çıkardığı tabanca ile önce annesi İkbal Polat’a ardından da avukat kardeşi Altuğ Polat’a ateş açtı. Silah sesini duyan komşularının ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği Altuğ Polat ile annesi İkbal Polat’ın hayatını kaybettiği saptandı.
Tolga Polat’ın olayın ardından kaçtığı ileri sürüldü. Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci de olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Devrek’te üç ay görev yaptı

Devrek Kaymakamı Tolga Polat, Hatay’a atandı. İçişleri Bakanlığı geçici görevlendirmeyle 22 kaymakam ataması yaptı. Bazı vali yardımcıları da Kaymakam olarak görevlendirildi. Buna göre 1 Eyl 2018 – İçişleri Bakanlığı 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Bitlis Vali Yardımcısı iken Devrek Kaykamamlığına atanan Tolga Polat, geçici görevlendirmeyle Hatay Vali Yardımcılığı görevine atandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo yeni giriş