logo

01 Temmuz 2018

TARİH YAZDILAR…

Türkiye Eskrim Federasyonunca düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Türkiye Eskrim Şampiyonası, Trabzon’da devam etti.

27- 28- 29 Haziran tarihlerinde Trabzon ilinde düzenlenen Eskrim Türkiye Şampiyonasında Çilek Eskrim ilimiz adına bir ilki başardı.

Yomra Cimnastik ve Spor Kompleksi’ndeki şampiyonanın üçüncü gününde 52 takım, 139 ferdi sporcu mücadele etti. Süper minik  erkek kılıç kategorisinde Acar Dankaz, minik bayan kılıç kategorisinde Ayşe Betül Doğan bronz madalya kazandı. Aynı zamanda  takım müsabakalarında 2.olan Çilek Eskrim minik bayan kılıç takımı ilimiz adına da  bir ilki başardı.

Çilek Eskrim Antrenörü Barış Bahadır, konuya ilişkin Haber Merkezimize yaptığı açıklamada;  “Türkiye Eskrim Federasyonunca düzenlenen Süper Minikler ve Minikler Türkiye Eskrim Şampiyonasında 52 takım, 139 ferdi sporcu ile yapıldı. Çilek Eskrim olarak madalya alarak  kürsüde yer bulmak muhteşem bir duygu ve başarı… Yoğun çalışmalarımızın sonucu olarak bu başarıyı sporcularımızla yakaladık. Öğrencilerimizle gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyorum.

Çilek Eskrim minik erkek kılıç takımı da Türkiye 4.sü oldu. Çilek Eskrimin kupa ve madalyalarını  Trabzon Valisi Yücel Yavuz ve protokol  üyeleri takdim etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Gaziantep escort sms onay Betboo yeni giriş