logo

SON DURAK AK PARTİ Mİ?

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın CHP’den istifa ederek Ak Parti’ye geçeceği iddia edildi.

Günlerdir siyaset gündemini meşgul eden Halil Posbıyık’ın Ak Parti’ye geçeceği iddialarının ardından kdzeregli.net haber portalının haberine göre Halil Posbıyık’a Ramazan ayında Ak Parti rozetini cami açılışına gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan takacak. Yine kdzeregli.net adresinin haberdeki iddiası ise Posbıyık önümüzdeki günlerde CHP’den istifa etmeye hazırlanıyor.

www.kdzeregli.net adresinin haberinin tam metni şu şekilde;

Kdz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık partisinden istifa ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti’den teklif aldığını kendisine sorulması üzerine bir medya kuruluşuna doğrulayan CHP’li Kdz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın önümüzdeki günlerde partisinden istifa etmesi bekleniyor.

Uzun zamandır CHP İlçe örgütünü başkan Posbıyık’ın ziyaret etmemesi, Ak Parti’ye geçeceği iddiaları ortada dolaşırken CHP İl ve İlçe örgütlerinin Posbıyık’ı sahiplenen bir açıklama yapmamış olması ise dikkatlerden kaçmıyor.

Ramazan ayında Zonguldak’ta açılışını bizzat Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı Uzun Mehmet Cami açılışında Kdz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a Ak Parti rozetini takacağı iddia ediliyor.

Kamuoyuna konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen yaşanması muhtemel bu olayın partililerce dillendirilmesi dikkatlerden kaçmıyor.

9 Nisan Cuma günü Ereğli Öğretmen Evinde Ak Parti Milletvekillerinin yapmış olduğu basın toplantısında kendilerine Halil Posbıyık’ın Ak Parti’den teklif alıp almadığı sorulduğunda ise ‘bu tür konular Genel Merkezimizin inisiyatifinde olur. Bizler Genel Merkezimize fikir beyan ederiz’ diyerek cevap verilmesi iddiaların doğru olabilme ihtimalini güçlendirdiği düşünülüyor.

POSBIYIK HASTA MI?

Bilindiği üzere Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık belediye meclis üyelerine sürekli vekalet vererek şehir dışına çıkıyor. Bu çıkış ile ilgili olarak ‘tedavi olmaya gitti’ deniliyor. Halil Posbıyık bu söylemin arkasına sığınarak Ankara’da siyasi görüşmeler yaptığı birçok kesim tarafından dillendiriliyor. Başkan Posbıyık’ın herhangi bir hastanede tedavi olurken görüntülenmemesi, randevu almamış olması bu iddiaları güçlendiriyor.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx