logo

PROTESTO ETTİLER…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde müzisyenlik mesleğini yapan yaklaşık 30 kişilik grup, saat 22.00’den çalıştıkları iş yerlerinin kapatılmasına tepki göstermek amacı ile Atatürk Anıtı önünde açıklamada bulundular.

Ereğli’ de faaliyet gösteren yaklaşık bin 500 müzisyen, son alınan Saat 22.00’den sonra kafeterya, restoran ve benzeri yerlerin kapatılmasına tepki göstermek amacıyla Atatürk Anıtı’nda toplandı. Çalıştıkları mekanların saat 22.00’ den sonra kapanması ile çalışamadıklarını ve para kazanamadıklarını ifade eden müzisyenler, alınan karara tepki gösterdiler. Anıt önünde konuşan sanatçı Yağmur Okur, başta kuaförler ve AVM’ler olmak üzere bir çok iş yerinin açık olmasına rağmen kendilerinin çalıştığı iş yerlerinin belirli saatten sonra kapatılmasına tepki gösterdi.

Yağmur Okur konuşmasında “Elektrik doğalgaz ve diğer faturaları bir ay yatırmayınca direk kesiyorlar. Biz giderlerimizi ödemek için sahne alıyor, diğer arkadaşlarımız da çalıştıkları yere hizmet vererek para kazanmaya çalışıyor. Virüs sebebi ile alınan kararlar sonrasında çok zor duruma düştük. Virüs saat 22.00’den sonra mı yayılıyor. Çalıştığımız iş yerlerinde tüm hijyen kuralları uygulanıyor. Sosyal mesafe kuralına uyuluyor. Bu nedenle alınan bu karara tepki gösteriyoruz. Hükümetimiz bizlere bir çözüm bulmalı” dedi.

Ereğli Müzisyenler Derneği Disiplin Kurulu Başkanı Piyanist Şantör Onur Aydın ise konuşmasında “Ereğli’ de yaklaşık 560 piyanist şantör ve 800’ den fazla da müzisyen arkadaşımız var. Çoğu da sadece bu işten para kazanıyor. Şimdilerde ise para kazanmak için karton toplamaya başlayan bile var. Hurda toplamaya başlayan arkadaşlarımız var. Bu durumdan gerçekten çok yorulduk” dedi.

Müzisyenler alkışlarla alınan kararı protesto ettikten sonra anıt önünden ayrıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.