logo

OKULLAR İLE İLGİLİ SICAK GELİŞME…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, canlı yayında milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren uzaktan eğitim süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Selçuk, yaptığı son açıklamada uzaktan eğitimin 30 Nisan’a kadar uzatıldığını duyurmuştu.

Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada uzaktan eğitim süresinin uzatıldığını belirterek “Uzaktan eğitim 31 Mayıs’a kadar sürecek hem öğrencilerden hem velilerden ricam uzaktan eğitime sıkıca tutunmaları. 81 ilde özel eğitim ve rehberlik hizmetleri bilgilendirme hatları kuruldu. Telefonla öğrenci ve velilerimize destek veriyoruz. Her türlü hazırlığımız tamamlanmış durumda” dedi.

HERKES SINIF GEÇECEK

Bakan Selçuk, öğrencilerin bir üst sınıfa geçmesinde uygulanacak sistemin sorulması üzerine, “Sınıf geçmeyle ilgili birinci dönemde alınan notlar geçerli olacak ve öğrencilerimiz not ortalamaları kaç olursa olsun sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecekler. Dolayısıyla şu anda ikinci dönemde bir not verilmesi söz konusu değil, birinci dönemin notları geçerli. Öğrencilerimiz sıkıntıya girmesinler, diyelim ki bir zayıf not olması durumu söz konusu ise herhangi bir şekilde sorumlu olarak üst sınıfa geçecekler.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo giriş