logo

MTA TİS 79 MADDEDEN OLUŞUYOR

Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü’ne bağlı işyerlerinde çalışan işçileri ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin 2. oturumu yapıldı. 15 maddenin kabul edildiği oturumda konuşan GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, “Sendikamız işçi arkadaşlarımızın hak ve hukuklarını korumakla yükümlüdür. Onlar adına yeni kazanımlar elde etmekle yükümlüdür. Deneyimli bir kadroyuz. Karşılıklı anlayışla toplu sözleşmemizi masa başında bitirmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü’ne bağlı işyerlerinde çalışan işçileri ilgilendiren, 01 Ocak 2019 ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasını kapsayacak ve Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) ile Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (Kamu-İş) arasında sürdürülen 18. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 2’nci oturumu 8 Nisan 2019 tarihinde Ankara’da Kamu-İş Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Haber Merkezi: MTA 18. Dönem TİS ikinci oturumuna; GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, MTA Genel Müdür Yardımcısı Vedat Yanık, Kamu-İş Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Kahraman, MTA Personel Daire Başkanı Reşat Alan, MTA İşçi Şube Müdürü Hasan Yalçınkaya, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Hüseyin Kolçak, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir,  GMİS MTA Şube Şube Başkanı Durmuş Kılıç, Şube Sekreteri Mehmet Uğurlu Deveci, Şube Mali Sekreteri Murat Pekiyi, Şube Teşkilat Sekreteri Yiğit Soylu, Kamu-İş Toplu İş Sözleşmeleri Uzmanları, MTA TİS Komisyonu Üyeleri ile GMİS TİS Komisyonu Üyeleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, MTA’nın Türkiye’nin en önemli kurumlarından biri olduğuna dikkat çekerek, “Sendikamız işçi arkadaşlarımızın hak ve hukuklarını korumakla yükümlüdür. Onlar adına yeni kazanımlar elde etmekle yükümlüdür. Deneyimli bir kadroyuz. Karşılıklı anlayışla toplu sözleşmemizi masa başında bitirmek istiyoruz. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Kamu-İş Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Kahraman da; “Genel Maden-İş Genel Başkanına, Yönetim Kuruluna ve şube yöneticilerine başarılar dilerim.

Genel Maden-İş ile yürüttüğümüz TTK ve MTA sözleşmeleri, uzun bir tarihe sahip. Kendi içinde oturmuş, uygulamaları itibariyle gerek işçilerimiz gerek işverenimiz tarafından kavranmış bir toplu iş sözleşmesidir. Ancak geçen zaman içinde gelişen ve değişen şartlara göre bir takım eksiklikler, aksamalar, ihtiyaçlar doğabilmektedir. Bizim de görevimiz aksayan, doğan ihtiyaçlar çerçevesinde sorunları çözmek, çözmeye çalışmak, çalışanlarımızın sağlıklı, sıhhatli, huzur içinde çalışmalarını sağlamaktır. Hayırlı olması diliyorum” dedi.

MTA TİS 79 MADDEDEN OLUŞUYOR

MTA’da çalışan işçileri ilgilendiren ve 2019 ile 2020 yıllarını kapsayacak 18. Dönem Toplu İş Sözleşmesi 79 asıl, 3 geçici maddeden oluşuyor. MTA TİS’in ikinci oturumunda 15 madde kabul edildi. İki oturum sonunda kabul edilen madde sayısı 29 oldu.

Üçüncü toplantı 16 Nisan 2019 tarihinde Ankara’da Kamu-İş’te yapılacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx