logo

KİMSE İLE HUSUMETİM YOK

Zonguldak’ın Alaplı İlçesinde Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Tek derdim Alaplı, hiç kimseyle derdim yok, kırgınlığım yok, dargınlığım yok” dedi.

31 Mart Mahalli İdareler (Yerel) seçimlerinde, oyların yüzde 61.64’ünü alarak yeniden Belediye Başkanlığına seçilen Tekin, Merkez Camisinden Cuma Namazı çıkışında Hükümet Caddesi’nde oluşturulan stantlarda, vatandaşlara etli pilav, tatlı ve ayran ikramında bulundu. Dağıtım sırasında bazı stantlarda zaman zaman izdiham yaşandığı gözlendi.

Eşi Aysel Tekin ile bir süre vatandaşlara yiyecek ikram eden belediye Başkanı Tekin, Belediye Başkanlık makamına çıkmadan önce Belediye binası avlusunda kurban kestirdi.

Burada Saygı Duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunması ardından halka seslenen Tekin, aynı yerde 5 yıl önce de konuştuğunu hatırlattı.

HALKIMIZDAN ALLAH RAZI OLSUN

Tekin, güzel bir seçim ortamı geçirildiğini hatırlatarak, şöyle dedi:

“Dolu dolu 45 gün çalıştık. Başta eşim, çocuklarım, ailem, belediye meclis üyelerim, kadınlarımız, parti ekibimiz, gençlerimiz; tüm ekibimizle beraber güzel bir çalışma yaptık. Bu çalışma sonucu Alaplı halkı bize tekrar teveccüh gösterdi, bizi farklı bir oyla 5 yıl tekrar yönetmeye yetki verdi. Tüm Alaplı halkından Allah razı olsun diyorum. Halkımız, kardeşine, evladına yeniden 5 yıl verdi, fazlasıyla verdi. Verilen bu desteği 5 yıl daha halkımıza güzel hizmetlerle güzel çalışarak ilçemizi daha güzel yerlere getireceğiz.

OLANLARI UNUTTUK

Bu güzel seçim çalışmasında ufak tefek bazı şeyler oldu ama biz artık onları unuttuk. Önümüze bundan sonraki 5 yıla bakacağız. Her zaman söylediğim gibi tek derdim Alaplı, hiç kimseyle derdim yok, kırgınlığım yok, dargınlığım yok. Alaplı’da tekrar güzel bir çalışma yapacağız. Biz Alaplı kazandı diyoruz. Hep beraber kazandık, hep beraber de ilçemize güzel hizmetler yapacağız.

KİMSE İLE HUSUMETİM YOK

Seçim süresince, özellikle Emniyet güçlerimiz başta olmak üzere, sandık başlarında olanlar, partili arkadaşlarımız, İlçe Seçim Kurulu; başımızda Kaymakamımız olmakla beraber emeği geçen herkesten Allah razı olsun diyorum. Alaplı’da bundan sonra da birlik ve beraberlik devam edecek. yine güzel çalışmalar içerisinde olacağız. Kimse ile derdimiz, husumetimiz yok. Alaplı kazandı, Alaplı kazanmaya devam edecek. Göreve seçilen muhtarlarımıza da hayırlı olsun diyorum. Seçimi kaybeden muhtarlarımız da her zaman başımızın tacıdır. Seçimi kaybeden yok, Alaplı kazandı.”

ŞİİR KİTABI SATIN ALDI

Tekin, yazdığı şiir kitabını imzalayarak kendisine veren ev hanımı şair Kamile Kayakaçan (57) fiyatını sordu. 20 lira olduğunu öğrenmesi üzerine ise ‘ben sana 50 lira veriyorum’ dedi. 

Okunan duanın ardından ailesi ve kalabalıkla birlikte makamına çıkan Tekin, basın mensuplarının isteği üzerine hatıra fotoğrafları çektirdi. Etkinliğe, CHP Alaplı İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, İYİ Parti Alaplı İlçe Başkanı Emrullah Erdoğan, Belediye Başkan yardımcıları, ile kalabalık vatandaş katıldı. Alana gelen Alaplı TSO Başkanı Recep Ocak da Belediye Başkanı Tekin’i kutladı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx