logo

17 Mart 2019

KES 1 ÇOMÇALI 2

Kdz Ereğli 2. Amatör Kümede mücadele eden ve ilk kez kurulan iki takım olan Kdz Ereğli Spor (KES) ve Sücüllü Yalıboyuspor Şehit Vefa Karakurdu Stadında karşı karşıya geldi. 

Karşılıklı ataklarla geçen maçın ilk yarısında kornerden Tarık Yıldızhan’ın golü ile 1-0 öne geçen Kdz Ereğli Spor ilk yarıyı aynı skor ile önce kapattı. 

İkinci yarıda bireysel hatalar yapan Kdz Ereğli Sporlu oyuncular rakibinden 2 gol birden yiyerek 2-1 geriye düştü. 

Oyunda kontratak futbol sergileyen Kdz Ereğli Spor 90+2’de jeneriklik bir gol attı. Golü ofsayt gerekçesi ile karşılaşmanın Yardımcı Hakemi Gökhan Çomçalı iptal etti. Beraberliği yakalayacağı golün iptal edilmesine itiraz eden Kdz Ereğli Sporlu oyuncular büyük üzüntü yaşadı. Golün ofsayt olmadığını tribündeki taraftarlar kadar Sücüllü Yalıboyusporlu oyuncularda kabul etmiş olsa da karar yine değişmedi ve Kdz Ereğli Spor sahadan 2-1 mağlup ayrıldı. 

Karşılaşma sonunda Kdz Ereğli Spor’un Başkan Vekili Uğur Kocaman ‘biz artık konuşmak istemiyoruz. Aday hakemleri bizim ligimize vererek bizi bir hiç olarak gördüklerini ve önemsemediklerini gösteren zihniyet ortadadır. Bugün golümüzü iptal eden arkadaş aday hakem ve 2.Amatörde önemli bir maçta görev alıyor. Biz bunu söyledik diye bakın haftaya Süper Amatör Lige yardımcı hakem verirler. Niye çünkü hata yaptı ve eleştirildi. Hakemlerde hataların faturası ödül olarak veriliyor. O zaman kurtarma operasyonu devreye giriyor. Söylemediğimiz sözler raporlara söylendi diye işlenen bir yerde aday hakem siyah beyaz hata yapmış ne önemi var? Gerek ZES olarak gerekse KES olarak bu sezon hakemlerden yana yüzü gülmeyen en çok biziz. Böyle devam edin. ‘Biz buraların ağasıyız, biz ne dersek o olur’ mesajı veren hakemlerin egolarının tavan yaptığı şu dönemde futbolda adalet aramak çok saçma olacaktır. Bu verilmeyen gol için hakemin notu 8,4 olacaktır. Sebebi ise gözlemci o ara başka şeyle meşguldü ve pozisyondan haberdar değildi. Gerçi görse de not aynı olduktan sonra ne önemi var. Sezonun bitmesini bekliyoruz. Elbette bizlerinde gün gün, yer yer, saat saat kamuoyuna açıklayacak çok şeyimiz var’ dedi.   

Share
#

SENDE YORUM YAZ

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty