logo

KENT MEYDANI İÇİN…

Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı, Tapu Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma Vakfı Müdürlüğü’nün hükümet konağından taşınarak yeni yerlerinde hizmete başladığını bildirdi.

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, müdürlüklerin yeni hizmet binalarının bulundukları yerlere ilişkin şu bilgiler yer aldı:

“İlçemiz Tapu Müdürlüğü Hükûmet Konağından taşınmış olup, “Kavaklık Mahallesi Devrek Yolu Caddesi No:62 (Yeşiltepe Carrefoursa yanı Honda Bayii arkasında)” da hizmet vermeye devam etmektedir.

İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü ile İlçemiz Nüfus Müdürlüğü Hükûmet Konağından taşınmış olup, Bağlık Mahallesi Şehit Rıdvan Sokakta bulunan Belediye Eski Hizmet Binasında (Su Tahsilatının Yapıldığı Yer) Hizmet vermeye devam etmektedir. Duyurulur.”

KENT MEYDANI İÇİN…

Bilindiği üzere mevcut Hükümet konağı ve Eski Adliye Binası ile birlikte, eski terminal alanını da kapsayan alanda bir kent meydanı ve yeraltı otoparkı yapılması için bir süredir çalışmalar devam etmekteydi.

Geçtiğimiz dönemde Adliye Binasının yeni yerine taşınması gerçekleşmiş, ancak  Kaymakamlığın da içinde bulunduğu Hükümet Konağı’nın taşınması bir türlü gerçekleşmemişti.

Kaymakamlığın tüm birimlerinin taşınma işlemlerinin tamamlanmasıyla, yaklaşık on yıldır tartışılan Kent Meydanı konusunda önemli bir engelin ortadan kalkacağı değerlendiriliyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx