logo

KAYMAKAMI ZİYARET ETTİLER…

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ve beraberindeki heyet Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’na ziyarete giden AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır’ ‘Ören-Yenimahalle-Delihakkı-Subaşı’ şoförleri sorunlarını dile getirdi. Fatih Çakır ‘Milletvekilimiz ve İl başkanımız burada biz bu konunun takipçisi oluruz.’ Dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, beraberinde partisinin Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, İlçe Başkanı Fatih Çakır ve bazı İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyelerinin de hazır bulunduğu kalabalık bir partili heyeti ile Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Hamdi Uçar; “Öncelikle burada olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ereğli ilçemizin taleplerini, sorunlarını zatıaliniz ile istişare edelim, değerlendirelim istiyoruz. Şuana kadar geniş kapsamlı bir organizasyon yapamadık. İlçe başkanımıza da teşekkür ediyorum, böyle bir imkân sundular bize. Tabi Ereğli ve bölgemizde yapılacak yatırımlarla ilgili, sorunlarla ilgili, taleplerle ilgili sizleler zaman zaman görüşüyoruz. Tabi yerinde inceleyelim, yerinde görelim istiyoruz, beraber olalım istiyoruz. Ereğli çok önemli ilçelerimizden bir tanesi, geldiğimiz günden beri hem sosyal hem ekonomik, hem siyasi anlamda Türkiye’nin en dinamik ilçelerinden bir tanesi. Başta Erdemir’i bünyesinde barındırması ve buna bağlı irili ufaklı işletmelerin de Türkiye sanayinde çok önemli yer edinmesi münasebetiyle daha çok önem vermemiz gereken ilçelerimizden bir tanesi. Aman aman sorunlarımız yok ama çözülmesi gereken, vatandaşlarımızın beklentisi olan bir takım sorunlar var. Bu sorunları biliyoruz. Yani teşhis koyma safhasında değiliz, artık tedavi sürecinde olmamız lazım. İnşallah bunları istişare edeceğiz, değerlendireceğiz, sık sık bir araya geleceğiz. Sadece zatıâlinizle değil sivil toplum örgütleri ile de önümüzdeki günlerde bir araya geleceğiz. Ereğli’mizin eski günlerine, dinamik, hareketli günlerine kavuşabilmesi için neler yapabilir hep birlikte fikir alışverişinde bulunacağız. Sizlerde bu konularda bizlere önemli katkılar sağlıyorsunuz, emeklerinizi ve çabalarınızı biliyorum. Bundan dolayı da çok teşekkür ederiz.” dedi. 

Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun da konuşmasında Ereğli’nin Zonguldak’ın en büyük ilçesi olduğunu söyledi ve “her daim Ereğli, Zonguldak’ın lokomotifi olmuştur. Biz de bugün sizlerle bir hasbıhal edelim, Ereğli’nin konularıyla ilgili ve bizden istenen bir şey varsa onları da değerlendirelim istedik.” diye konuştu.

Kaymakam Çorumluoğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Ereğli’nin bizde gözüken, Zonguldak ve Ankara’dan gözüken sorunlarını değerlendirme fırsatımız olacak. Gerçi artık Ankara Ereğli için oldukça yakın bir yer. Bizim bugüne kadarki görev yaptığımız yerlerde hem Zonguldak, hem de Ankara’ya ulaşmak çok rahat ve kolay oldu. Bunun da memnuniyetini ben yaşıyorum. Zaman zaman mecliste de Sayın Vekillerimizi ziyaret ediyoruz ve burayla ilgili sorunları beraberce değerlendirme imkânı buluyoruz.” dedi.

“DELİHAKKI SUBAŞI ŞOFÖR ESNAFI İÇİN …”

Kaymakam Çorumluoğlu, Delihakkı Subaşı Şoför esnafının yaşadığı soruna ilişkin bir soruyu ise “Cuma günü biz bu olayı ilçe trafik komisyonunda değerlendirip mahkeme kayıtlarını da inceledik. Mahkeme kayıtlarına göre şuan Ören Mahallesi belediyenin mahallesi olduğu için düzenleme yetkisi belediyeye aittir. Ben belediye başkanımıza ve ulaşım hizmetleri müdürlüğümüze gerekli tavsiyelerde bulundum ama burada o hatta minibüsü olan arkadaşlarında kendi aralarında birlik ve beraberlik içerisinde olup belediye ile görüşmelerini tavsiye ediyorum. Daha önceden Ereğli’de yapılmış bu düzene bağlı Ereğli’de yapılmış çalışmalar var. Buranın ilk bağlanan mahallesi değil buranın ama kaymakamlık olarak bizim de yardımcı olacağımız bir husus olursa elimizden geleni yaparız. Belediye de bizim belediyemiz, Çilek Halk otobüsleri de bizim halk otobüsümüz, Subaşı’ndaki şoförler de kardeşlerimiz. Yani orada hak, hukuk, kanunlar çerçevesinde çözüm ne ise biz hepsine yardımcı olmak için varız. Uzlaşarak, konuşarak, anlaşarak ve hukuk çerçevesinde çözüm bulunması bizim yegâne tavsiyemiz. Ben belediye başkanımıza da Cuma günkü toplantıya kendisi başkan yardımcısı ile katıldı, aynı yönde tavsiyelerde kendisine bulundum. İnşallah hayırlı olur diye düşünüyorum” şeklinde cevapladı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx