logo

25 Mart 2019

İLK KEZ GERÇEK SPOR’DA AÇIKLADI…

Zonguldak Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir Zonguldak Valiliği desteği ile amatör spor kulüplerine Nisan ayında malzeme yardımı verileceğini açıkladı. 

Kaan Kocaman Moderatörlüğünde yayınlanan Gerçek Spor Programına telefon ile bağlanan Zonguldak ASKF Başkanı Kemal Demir ‘ilk kez burada açıklıyorum. Zonguldak önceki Valimiz Ahmet Çınar beyefendi ile Zonguldak ASKF için 300 Bin TL ödenek desteği almıştık. Sağ olsunlar şimdiki Valimiz Erdoğan Bayraktar Beyefendi de aynı ödeneğin yapılacağı müjdesini vererek yerel seçimlerin hemen ardından ihaleye çakılacağını söyledi. 83 kulübümüze bu 300 Bin TL’yi eşit miktarda bölerek malzeme desteği vereceğiz. Başta Sayın Valimiz Erdoğan Bayraktar beye ve emeği geçenlere tüm amatör kulüpleri adına teşekkür ederim’ dedi. 

Ayrıca Gerçek Spor Programına telefon ile bağlanan Zonguldak ASKF Başkanı Kemal Demir Program Yorumcusu Ali Ünlü’nün sorusu üzerine BAL ligindeki statüde değişikliğe gidilmesi için talepte bulunduklarını dile getirdi. Demir konuşmasında ‘Zonguldak’ın BAL Liginde 3 takım ile temsil edilmesi adına gelen resmi bir yazı henüz yok. Olursa mutlaka kamuoyuna açıklama yapılır. Ancak biz statü değişikliği yapılmasını istedik. Süper Amatör Ligi lider bitiren takımın Play aut oynamasının yanında Süper Amatör Ligde play oftan çıkan takımında BAL Liginde ligi üstte bitiren takımla maç yapmasını talep ettik. Böylece hem Süper Amatör Lige heyecan gelir hemde BAL Ligindeki takımlarının işi son haftaya kadar ciddiye alması sağlanır’ dedi.  

Share
#

SENDE YORUM YAZ

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty