logo

İL CEZA KURULU İSTİFAYA DAVET EDİLECEK

Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig takımlarından Akınspor’un Kdz Ereğli Beyçayırı Sahasında oynadığı On Temmuzspor müsabakasında çıkan olaylar neticesinde kalecisi Murat Demir’e Zonguldak İl Ceza Kurulu 5 maç ceza vermişti.

Bu verilen cezanın yersiz olduğunu düşünen Akınspor Kulübü konuyu video görüntüleri ile TFF Ankara Amatör Futbol Disiplin Kurulu’na taşımıştı.

21 Mart Salı günü yapılan toplantıda görüntüleri izleyen Ankara Amatör Futbol Disiplin Kurulu Akınspor’un itirazını haklı bularak Kaleci Murat Demir’e verilen 5 maçlık cezayı tamamen kaldırarak, cezayı gerektirecek bir durumun olmadığına kanaat getirdi.

Bu süreçte Çaycumaspor ve Kilimli Belediyespor maçlarında forma giyemeyen Murat Demir suçsuz yere 2 maç kalede yerini alamamıştı.

TFF Ankara AFDK kararının ardından haklı olduklarının tescillenmesi ile Akınspor, Zonguldak İl Disiplin Kurulu’nu ligin kaderini değiştirmek, keyfi kararlar vermek ve bazı takımların ligde tutunabilmeleri için sac ayağı rolü oynadığı iddiası ile istifaya davet edecek.

Tüm basın mensuplarına açıklama yapacak olan Akınspor’a Ereğli’de bazı amatör kulüplerinde destek vereceği edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Bilindiği üzere Zonguldak İl Disiplin Kurulu, Alaplı Belediyespor Zonguldak Belediyespor maçında çıkan olaylar neticesinde Alaplı Belediyesporlu futbolcu Melih Saraçoğlu’na 10 maç ceza vermiş ve yine bu kararda TFF Ankara AFDK tarafından bozularak 5 maça indirilmişti.

Aynı kurul Zonguldak Belediyesporlu bir oyuncunun kırmızı kart ile oyundan ihraç edilmesi sonrasında kırmızı kart gören oyuncuya sadece ihtar vererek oyuncunun bir sonraki maç oynatılabileceğini açıklamış ve Zonguldak Belediyespor aynı oyuncuyu bir sonraki maç oynattığı gerekçesi ile TFF Ankara AFDK tarafından yapılan itiraz üzerine 3-0 hükmen mağlup sayılarak şampiyonluk yarışından kopmuştu.

TFF AFDK Kararı:

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx