logo

HEYELAN SEBEBİ İLE YOL ÇÖKTÜ..

istinatduvari_jpg01_11_2016_13_33_56881446

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde meydana gelen heyelanda yol kenarındaki istinat duvarı ve asfalt 5 katlı apartmanın üzerine çöktü. Yaşanan olayda yaralanan olmazken apartmanın iki dairesinde hasar meydana geldi.

Kdz. Ereğli ilçesinde sabah saatlerinden itibaren etkili olan yağışlar Bağlık Mahallesi’nde heyelana neden olurken, istinat duvarı ve asfalt 5 katlı bir apartmanın üzerine çöktü. Büyük bir gürültü sonucu çöken istinat duvarı apartmanın iki dairesine hasar verirken, bina sakinleri korku ve panik halinde evlerini terk edip sokağa çıktı. Telefonla Kdz. Ereğli Belediyesi yetkililerinden yardım isteyen bina sakinleri, yağmurla birlikte akıntının devam ettiğini ve önlem alınmasını istedi. Yaşanan olay sonrası istinat duvarının çöktüğü sokağa gelen Kdz. Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri incelemelerde bulundu. Binaya doğru akan suyun yönünü değiştirmek için ekiplere talimat veren Kdz. Ereğli Belediyesi Fen İşleri müdürü oğuz Cömert, bina sakinleri ile görüştü.
Apartman sakinleri binanın çöken kısmının dışında, üst tarafta ki duvarda da çatlaklar oluştuğunu belirterek, yeni bir çökmenin daha yaşanabileceğini söyledi.
Kdz. Ereğli Belediyesi yetkilileri binada yapılacak detaylı incelemenin ardından tehlike olasılığı tespit etmeleri durumunda apartman sakinlerinin geçici süre evlerinden tahliye edileceğini ifade etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

bahis siteleri Betboo giriş