logo

HAYIRDIR BAŞKAN ?

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine Bağlı Ormanlı belediye başkanı ve Ak Parti’ den aday olarak yeniden belediye başkanlığını kazanan Bayram Başol, Cumhur ittifakının adayı olan Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adayı Tacettin Aldırmaz’a ve MHP seçmenlerine ‘Çakallar’ diyerek hitap etti. Videoyu internette izleyenler ise ‘Cumhur ittifakına böyle sözler söylenmez. İttifaka büyük zarar vermiş’ diyerek yorum yaptılar.

2014 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday olarak Ormanlı Belediye Başkanlığını kazanan Bayram Başol, 1 Ekim 2015 tarihinde AK Partiye geçen Ormanlı belediye başkanı Bayram Başol, 31 Mart Seçimlerinde yeniden Ak Parti’ den Ormanlı belediye başkan adayı oldu.

2014 Yerel seçimlerinde Ak Parti’den Belediye Meclis üyeliğine seçilen Tacettin Aldırmaz’ da partisi Ak Parti’den istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi Ormanlı Belediye Başkan adaylığını açıkladı.

Yerel seçimlerde Ak Parti’den 88 oy fark ile yeniden belediye başkanlığına seçilen Bayram Başol, Cumhur ittifakına zarar vermemek için her türlü özeni gösteren Milliyetçi Hareket Partisi belediye başkan adayı olan Tacettin Aldırmaz ve Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarına ‘Çakallar’ derken, ‘Onları inlerinde Rahat bırakmayacağız’ diyerek tehdit etti.

ONLARI İNLERİNDE RAHAT BIRAKMAYACAĞIZ

Ormanlı belediye başkanı Bayram Başol, seçim sonrası yaptığı ve Sosyal medyadan canlı yayınlanan konuşmasında Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adayı Tacettin Aldırmaz, meclis üyesi adaylarına ve seçmenlerine ‘Çakallar’ sözü ile adlandırırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ mücadelesinde kullandığı ‘İnlerine gireceğiz’ sözünü de Milliyetçi Hareket Partililer için kullandı. Başol o konuşmasında “Dünkü gibi yarından itibaren göreve başlayacağız Allah’ın izni ile. Ama şunu söyleyeyim. O Çakallara, Ormanlı belediyesini geçmişteki günlere getirenlere fırsat vermediniz. Onun için sizlere çok şükranlarımı sunuyorum. Çok konuştular. Ekmek verdiklerimiz çok konuştu. Ama bundan sonra şunu bilin. 2014 yılında belediye başkanı olduğumda şunu söyledim. Ben Ormanlı belediye başkanıyım. Oy verenin de vermeyenin de belediye başkanıyım dedim. Ama ben bundan sonra Ormanlının belediye başkanıyım. Ama dostlarını artık ayıracağım. Kimseye yem ettiremeyeceğim onları. Ben bugüne kadar yapmış olduğum hizmette, bir tane oy verdi vermedi Allah şahit ayrımcılık yapmadım. Ama yapmak gerekiyormuş. Sayın Cumhurbaşkanımız ne diyor? ‘İnlerine gireceğiz’ dedi, sinlerine. Girdik mi diyor. Girdik. İşte şimdi bizde Sayın Cumhurbaşkanımızın aldığı talimat doğrultusunda ben onu görev addedeceğim. Biz o çakalları ininde dahi rahat bırakmayacağız. Ormanlının üzerinde oyun oynayanlara fırsat vermeyeceğiz. 5 yıldır göz yumdum. Görevim döneminde Ama asla bundan sonra göz yummayacağım. Ben özellikle kardeşlerime, abilerime, teşkilatıma teşekkür ediyorum: Değil mi ki siz beni o çakallara boğdurmadınız. Siz de bu beden de can olduğu müddetçe kimse boğamayacak”

O ÇAKALLARA İNLERİNİ ZİNDAN ETMEZSEN BANA BAŞKANLIĞI SİZ ZİNDAN EDİN

Konuşmasının son bölümünde eleştirilerini daha ada ileriye götüren Bayram Başol ‘Sizden aldığım o destekle o çakallara inlerini zindan etmezsen bu belediye başkanlığını siz bana zindan edin’ dediği konuşmasında “Beni tanırlar, 30 yıldır bu görevdeyim. 89 yılında muhtar oldum. 90 da sendika başkanı oldum. Bugünde sizlerin desteği ile belediye başkanıyım. Tam 30 sene. Kendime ve halkıma güveniyorum. Sizden aldığım o destekle o çakallara inlerini zindan etmezsen bu belediye başkanlığını siz bana zindan edin. Öyle yok. G.t kıvırmayla baş kıvırmayla bu milletin vebalini kimse omuzuna alıp da dayanamaz. Önce kendine güveneceksin. O zatı muhterem ile beş senedir ben beraber çalışıyorum. Belediye meclis üyesi arkadaşım yanımda. Hepsini biliyor. Ama biz konuşmadık. Konuşmayacağız. Önce Ormanlının hizmetlerinin önüne set gerenlere fırsat vermediğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Benim araçlarıma onay vermeyenler bugün belediye başkanı olmaya kalkıyorlar ” dedi.

Konuyla ilgili olarak hem Bayram Başol hem de Tacettin Aldırmaz’dan yanıt bekleniyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx