logo

“GÜZEL ESERLER YAPTIK”

BBP Seçim Koordinasyon Merkezinden yapılan açıklama şu şekilde; Zonguldak Ereğli Belediye Başkanı ve BBP Başkan Adayı Hüseyin Uysal, Bağlık Mahallesi 1.nolu Sakindere sokakta oturan vatandaşlarla bir araya geldi. Yapılan hizmetlerden dolayı mahalle halkının teşekkür ettiği Uysal; “Mahallelerimizde yapacağımız çok daha güzel hizmetler olacak” dedi.

Ereğli Belediye Başkanı ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Başkan Adayı Hüseyin Uysal, 1.Nolu Sakindere Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin daveti üzerine mahalleye giderek vatandaşlarla bir araya geldi.

Bağlık Mahallesi Muhtarı Muhsin Aydın ve mahalle sakinlerinin karşıladığı Başkan Uysal, belediyenin katkılarıyla yapılan cami inşaatında incelemelerde bulundu.

“BAŞKANIMIZA DESTEKLERİNİZİ İSTİYORUM”

Bağlık Mahalle Muhtarı Muhsin Aydın, mahalle halkı adına bölgelerinde yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ederek; “Kapınızı her çaldığımızda bizi boş geri çevirmediniz. Mahallemizde önemli hizmetleriniz oldu. Sizlere teşekkür ediyorum ve mahalle sakinlerimizden başkanıma destek istiyorum” dedi.

“GÜZEL ESERLER YAPTIK”

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, göreve geldiği günden itibaren unutulan, sorunları ötelenmiş, arka bahçe olarak nitelendirilen mahallelere güzel hizmetler yaptıklarını ve özellikle alt yapıya önem verdiklerini belirterek; “Halk dilinde dombay deresi olan Sakindere ’de yaptığımız çalışmalar ortada. 1. Nolu Sakindere de hayırseverlerimizle birlikte yaptığımız camimizin inşaatının yükseldiğini görmek beni ayrıca mutlu etti. Rabbim bu hizmetleri bana yapmayı nasip ettiği için ayrıca mutluyum. İnanın sizlerin de desteğiyle Ereğli’mizde, mahallelerimizde yapacağımız çok daha güzel hizmetler olacak” dedi.

Başkan Uysal’ın 1.nolu Sakindere ziyaretinde BBP İlçe Başkanı Turabi Çelik ve Belediye Meclis Üyesi adayları da hazır bulundu.

BAŞKAN UYSAL, TİCARET ODASI’NI ZİYARET ETTİ

Zonguldak Ereğli Belediye Başkanı ve BBP Başkan Adayı Op. Dr.Hüseyin Uysal, BBP Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik, BBP Belediye Meclis Üyeleri adayları ile birlikte İlçe Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TSO) ziyaret etti.

ETSO Başkanı Arslan Keleş ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Uysal’a ve ekibine yerel seçimlerde başarılar diledi.

ETSO ve Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin uyum içinde çalışmalarının şehrin menfaatleri ve gelişimi açısından önemine değinen Başkan Keleş, “5 yıldır Ereğli için bir mücadele verdiniz. Bir takım beklenmeyen, istenmeyen olaylar cereyan etti sizin açınızdan baktığımızda ama siz hizmet etmekteki kararlığınızı tekrar iradenizi ortaya koyarak yola devam kararı aldınız. Sizi bu anlamda kutluyorum. Çünkü siyaset ve hizmet işi uzun soluklu bir maraton. Bazı şartlar sizi istemediğiniz yere getirebilir. Farklı senaryolar olabilir ama siz şu mesajı açık ve net veriyorsunuz.  ‘Ben hizmete devam etmek istiyorum’ bunun kararını verecek olan halktır. Yaklaşık 80 bin kişi oy kullanacak diye düşünüyoruz. Seçim hattında insanlarımız çok daha kararlı ve itina gösteriyorlar. Size de BBP çatısı altında meclis üyelerine de başarılar diliyorum. Ziyaretinizden ötürü bize de şeref verdiniz. Sizleri yanımızda gördük. Bugüne kadar çalışmaya başladığımız süre içinde iyi ilişkiler içinde olduk. Bir şeylerin Ereğli’de değişmesi lazım. Eski yöntemlerle farklı sonuç alınmayacağına inananlardanım. İnşallah sizin için hayırlı olur” dedi.

BAŞKAN UYSAL: HEDEFİM KURUMLAR ARASI İLETİŞİM, DİYALOG VE GÜVENİ SAĞLAMAK

Belediye Başkanı ve BBP Adayı Hüseyin Uysal ise, Kamu kurum ve kuruluşlarının iş birliğinin önemine dikkat çekerek şu açıklamayı yaptı;

“Ticaret odası ile ilişkilerimiz, rahmetli Yaşar Tetiker ağabeyimiz zamanından beri iyi bir diyalog içinde sürüyor. İlçelerde, Kaymakamlık, Ticaret ve Sanayi Odası, Belediye ve Yüksek Öğretim Kurumu’nun iş birliği konusunda dörtlü ayağı kurmamız lazım. En büyük problemimiz belediyeden başlamak üzere belediyenin içindeki kurumsal güveni sağlamak ve kurumlar arası iletişimi, diyalogu ve güveni sağlamak. Bunu sağladığınız zaman hem maliyetiniz hem de hızınız artar.

Değişim iyi güzel ama değişim yaparken dünyayı iyi algılayan, zamanın ruhunu anlayabilen insanlarla değişim olur. Yoksa öteki türlü bunu gerçekleştiremeyiz. Adaylar sizi ziyaret geliyorlar. Bunları takdir ediyorum. Adayların Ereğli’ye kazandırdıkları hizmetler var. Güzel hizmetler yapan eski başkanımız var ama bu günümüze uygun değil. Artık çağ o kadar değişti ki çok hareketli ve günlük işleri organize etmek gerekiyor. Bu yüzden de ben göreve tekrar talip oldum.

Yaptığımız çok iş var, eksik ve yarım kalan projelerimiz var. Ana hatlarıyla söylemek gerekirse yeşili koruduk ve çevreye çok önem verdik. Tarihi mirasları korumak ve gelecek nesillere aktarmak konusunda. Anlatamamak, anlaşılmamak bildiğiniz gibi yaşadığımız 6 seçim 15 Temmuz darbe girişimi var. Bunu toplumla paylaşamadık. Trafik konusunda insan hayatını kolaylaştırıcı tedbirler alacağız. Önemli olan şu. Ticaret Odası bir ilçenin en önemli organı. Bizim kardeş kentlerimize giderken TSO üyelerini yanımıza almamız lazım. Delegasyonla giden insanların. Bugüne kadar bu olmamış. İnsan odaklı, huzurlu kavgasız bir şehir istiyoruz. Bunun için çalışacağız”.

TSO Meclis Başkanı ve Meclis Üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’aBBP İlçe Başkanı Turabi Çelik ve Meclis Üyesi adayları eşlik etti.

Başkan Uysal, Kışla ve Köseler’de 2 müjde birden verdi

Seçim gezileri kapsamında mahalle turlarını sürdüren ve bu akşamda Kışla ve Köseler ziyaretlerinde konuşan Başkan Uysal, Mevcut belediye binası için “Hastane ve fakülte “Olacak açıklamalarına yanıt verdi. “Dün geleceği, bugün önünü göremeyenleri hayretle izliyorum” diyen Başkan Uysal, günü 2 müjde ile bitirdi. Başkan Uysal, su ve ulaşım da indirim sözü verdi.

“Büyük Birlik Partisi’ne, gül hilale, destek istiyoruz”

İlk olarak Kışla sakinleri ile bir araya gelen ve konuşmasına Potbaşı bölgesinde yapılan Çocuk Oyun Dünyası ile bölgenin çevresinin değişmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Başkan Uysal, “5 yılda güzel hizmetlere imza attık. Bu hizmetlerin devamı için, Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun partisi Büyük Birlik Partisi’ne, gül hilale, destek istiyoruz.”dedi.

“O gün geleceği göremiyordu, bugün önünü göremiyor”

Mevcut belediye binasına yönelik olarak bir adayın “Hastane yapacağım” bir başka adayın ise “Fakülte yapacağım” sözlerine yönelik açıklamalarını hayretle okuduğunu belirten Başkan Uysal, “ O gün geleceği göremeyip, eski hastanenin Ömerli’ye taşınmasına imza veren, hatta hastane yerini devlete para ile satan, bugün mevcut belediye binasını Butik Hastane yapacağım diyor. O gün geleceği göremiyordu, bugün önünü göremiyor.” dedi.

“Belediye Hizmet Binası, ne hastane, nede fakülte olur”

Ereğli Belediyesi’nin bu dönemde Butik Hastane yapılması için, meclis kararı ile Kemer ve Elmatepe’de iki ayrı yeri Sağlık Bakanlığı’na ücretsiz tahsis ettiğini de hatırlatan Başkan Uysal, “Belediye binası ne hastane, nede fakülte olur” dedi.

Başkan Uysal, Kışla’nın yanı sıra Köseler’deki konuşmasında belediye çalışanları üzerinden bazı adayların gerçeği yansıtmayan söylemleri olduğunu belirterek, “Belediyemizin şirket personeli, daimî işçisi ve memuru zamanı geldiğinde Türkiye Cumhuriyetindeki tüm belediyeler arasında en yüksek tavan maaş artışını almıştır.” dedi.

“Su ücretleri ve ulaşımda indirime yönelik çalışıyoruz”

Bu konuda önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği Türk Metal Sendikası ziyaretinde rakamsal verileri de ortaya koyacağını söyleyen Başkan Uysal, Kışla’da iki de müjde verdi.  Başkan Uysal  “Büyük Birlik Partisi ve gül hilale destek istiyorum. Sayın Genel Başkanımız Mustafa Destici’nin açıkladığı partimizin seçim beyanı doğrultusunda su ücretleri ve ulaşımda indirime yönelik çalışmalarımızı tamamladık.” dedi. 

Başkan Uysal önümüzdeki günlerde bu konuda detaylı açıklama yapacağını da sözlerine eklerken, seçim gezisine, BBP Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik, BBP Belediye Meclis Üyesi adayları ve eşi Sevim Uysal ile Kışla Mahallesi Muhtarı Muhammet Demir ve Köseler Mahallesi Muhtarı Saip Erarslan’da katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty