logo

Gençlere mi güvenemediniz?


facebooktwitter
EREN AYDOĞAN
erenaydogan67@hotmail.com

Sporun neredeyse yok olmaya yüz tuttuğu şu dönemde Kdz Ereğli Belediyespor bizlere malzeme verme konusunda hiç de geri kalmıyor.

Yerel medyanın da gündeminde olan Ereğli Belediyespor’un lige katılmaması malumunuzdur. Olaya iki pencereden bakmak istiyorum. Konuya girmeden önce Kilimli Belediyespor’u ve Musa Bahadır başkanı yürekten kutluyorum.

İlk olarak olaya Ereğli Belediyespor penceresinden bakmak isterim. Uzun zamandır sürekli ertelenen ligde mücadele heyecanı fazlası ile yok oldu. Ligin oynanıp oynanmaması adeta yazı turaya döndü. Yapılan açıklama ile TFF lige katılmayan takımlara kaldıkları yerden devam hakkı vererek aslına ligi oynatmak istemediğinin mesajını verdi. Bu durum para harcamak istemeyen, medyada eleştirilerden uzak kalmak isteyen takım ve yöneticiler için aranan bir veli nimetti. Ereğli Belediyespor lige katılmayarak halk dilinde “ağrımayan dişime kerpeten vurmam” demiş oldu.

Şimdi ise futbolcu, futbolsever ve teknik heyet boyutundan bakalım.

Aylardır yapılan idmanlar, tesiste topçuların kalması ile yapılan masraflar, verilen peşinatlar gibi bir çok şey çöpe atılarak heba edildi. Bunun tek cümlelik yorumu var. “Cebimden mi çıkıyor da gidene yanayım.”

Futbolcular ise adeta bir hüsran yaşadılar. Ereğli Belediyespor futbolculuğu yapmış birisi olarak arkamızdan gelen sporcu kardeşlerime soruyorum “çok mu şaşırdınız?”

Ereğli Belediyespor ne zaman bizleri yani sizleri düşündü de şimdi düşünsün? İşte bu yüzden pek fazla şaşırmayın. Siz yaptığınız idmanla kaldınız. Dışarıdan gelen az veya çok aldığı parayla ve farklı bir ilçenin havasını yaşaması ile kaldı.

Aslında bakıldığı zaman 3.lig vizyonu olan idareciler bu kadar takımın lige girmediği dönemde transferlerini yapar kısa sürecek olan ligde şampiyon olur ve 3. Lige çıkardı. Ama tabi ki bu vizyon meseledir. 2.lig, 3.lig sona ermiş. Ortalık futbolcu kaynıyor. Yap transferini ver elini 3.lig…

Ama biz kime anlatıyoruz? “Küçük olsun, benim olsun” zihniyetine yazıklar olsun. Ama biz Halil Posbıyık’tan öğrendik başarılı olmayı, hedef koymayı ve sonuca ulaşmayı…

Eminim Halil Posbıyık’a bu durumu ballandıra ballandıra anlatıp “lige girmeyelim, masrafta olmasın” demişlerdir. Efsane başkanımızda “siz bu işi biliyorsunuz. Ben siz ne derseniz tamam derim. Ama bana halktan tepki gelirse hesabını size sorarım” demiştir.

Başkanımız önce gençleri ve Ereğli halkını düşünen bir başkandır. Ama, başkanım biz seni başarısız olanları görevden almalarınla tanıdık. Artık Ereğli Belediyespor’a başkan olarak el atma zamanı gelmedi mi? Senin başkanı olduğun bir kulübün vizyonu ligden korkmaz.

Seninle başarmayı öğrenen biz gençlere korkan idareciler yakışmıyor başkanım.

Sevgi ve dua ile kalın…

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Sınava girecekler dikkat !

  07 Haziran 2021 Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Merhaba değerli okuyucularımız ve gençlerimiz. Sınavlar yaklaşmış iken sizler için bir yazı yazmak istedim. LGS geçti ve umarım hepinizin sınavları çok iyi geçmiştir. Önümüzde şuan YKS ve DGS var. Umarım herkes başarılı olur. Her şey gönlünüzce olur. Üniversite sınavına girecek onlar gençler; herkes mutlaka kendine bir hedef belirlemiştir. Tabi bu hedefler sadece bizim isteğimiz ile olmalı. Etrafımızda okuyan insanlardan, farklı düşünceler, fikirler alabiliriz tabiki. Hatta fikir almalıyız da. Ama tüm düşüncelerin sonunda bizim ka...
 • Gençlere mi güvenemediniz?

  21 Mayıs 2021 Köşe Yazıları, Spor

  Sporun neredeyse yok olmaya yüz tuttuğu şu dönemde Kdz Ereğli Belediyespor bizlere malzeme verme konusunda hiç de geri kalmıyor. Yerel medyanın da gündeminde olan Ereğli Belediyespor’un lige katılmaması malumunuzdur. Olaya iki pencereden bakmak istiyorum. Konuya girmeden önce Kilimli Belediyespor’u ve Musa Bahadır başkanı yürekten kutluyorum. İlk olarak olaya Ereğli Belediyespor penceresinden bakmak isterim. Uzun zamandır sürekli ertelenen ligde mücadele heyecanı fazlası ile yok oldu. Ligin oynanıp oynanmaması adeta yazı turaya döndü....
 • Acaba Atamıza ne kadar bağlıyız?

  18 Mayıs 2021 Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Yeniden merhaba sevgili okuyucularımız. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili günün önemini anlatan bir yazı yazmak istedim. Atatürk 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı çocuklara armağan ettiği gibi, kendi doğum günü olarak kabul ettiği bu özel günü de biz gençlere armağan etti. Bunun kıymetini bilmemiz gerekiyor. Ama Atatürk'ün bizlere, gençlere ne kadar önem verdiğini anlayamıyoruz. Atatürk'ün gençler için söylediği bir kaç sözü sizlere hatırlatmak isterim. "Vatanını düşünen gençler olun!" “B...
 • Kimseye kalmadı, kalmazda…

  10 Mayıs 2021 Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Özellikle futbolun neredeyse bitme noktasına geldiği şu dönemde, çok fazla yazı yazma taraftarı olmamakla beraber, bazı yaşanan gelişmeler bize zorla kalemi elimize aldırtıyor. Geçtiğimiz günlerde Kdz Ereğli Belediyespor kendi evinde kimseye duyurmadan sessiz sedasız Karasuspor’u misafir etti. Ereğli Belediyespor Facebook sayfasının imasına göre çok iyi oynamışlar ve ikinci yarı gençleri oyuna soktukları için 3-2 yenilmişler. Hazırlık maçlarının sonuçlarının öneminin olmadığını daha önce Antrenör Ercan Yaman hocamızda kendi verdiği bir rö...
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.