logo

EREĞLİ’DE DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününün 3. Yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda program düzenlendi. Program sağanak yağış nedeniyle yarıda kesilmek zorunda kalındı.

Atatürk Anıtı önünde saat 21.00’ de başlayan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününün 3. Yıldönümü programına Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Ereğli belediye Başkanı HalilPosbıyık başta olmak üzere İlçe protokolü, Siyasi parti ilçe başkanları, Oda ve Sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticileri, meslek örgütleri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından İleç Müftülüğü görevlileri tarafından Sela okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününün 3. Yıldönümü dolayısıyla yaptığı konuşma sırasında aniden bastıran sağanak yağmur programın yarıda kalmasına neden oldu. Bazı vatandaşlar yanında getirdiği şemsiyeleri açarken, bazıları da buldukları kapalı alanlara sığınmaya çalıştı. Bazı vatandaşlar da yağmura aldırmadan elinde ki Türk bayrağını sallamaya devam etti.

Protokol üyeleri yağmurun durmaması üzerine 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününün 3. Yıldönümü dolayısıyla cami minaresinden yaptırılan duanın ardından programı sonlandırdı.

Düzenlenen Programa Zonguldak Ereğli Spor (ZES) ve Kdz Ereğli Spor (KES)’lu oyuncular ’15 Temmuz hain darbe girişimini asla unutmadık unutturmayacağız’ pankartı ile katıldılar. Bu davranış alandakiler tarafından takdirle karşılandı. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.