logo

Erdemir’e işçi alımında sıcak gelişme…

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları işçi alımı yapacağını duyurmuş ve binlerce Endüstri Meslek Lisesi mezunu gençlerden başvuru almıştı.

Başvuruların ardından bir çok isimle mülakat yapan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları‘nın işçileri nasıl alınacağı, torpilli isimlerin olup olmayacağı gibi konular ile gündemi bir hayli meşgul etmişti.  Siyasilerin kapılarını aşındıranların yanı sıra askeri kanattan destek arayanların sayısı da azımsanamayacak derecedeydi.

Gazetemizin edindiği bilgilere göre Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları‘nın başvuru evraklarını incelemesinin bittiği ve Kurban Bayramı sonrasında işçi alımına başlayacağı öğrenildi.

Bu alımların OY-PA olarak bilinen Oyak Pazarlamada Şirketinde uzun yıllardır çalışan emektar olarak adlandırdıkları 12 personelinde Erdemir bünyesine geçeceği belirtiliyor. Bilindiği üzere bu konu siyasetinde gündeminde yer almış ve bazı sözler verilmiş ancak tutulmamıştı.

Erdemir‘in ihtiyacı doğrultusunda yapılacak olan alımın 250 civarında olacağı ve içlerinde mutlaka torpilli bir kaç isminde yer alması bekleniyor.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları yapacağı alımda isimleri saklı tutma hakkını elinde tutacak.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx