logo

DEMİRTÜRK RESMEN ADAY

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Milliyetçi Hareket Partisi’nde 2 Nisan Pazar günü yapılacak olan kongrede Rahman Demirtürk adaylığını açıkladı. Adaylık toplantısının ardından ilçeye gelen Partinin il başkanı Hamdi Ayan, seçimlerin iptal edildiğini açıkladı.

MHP eski Ereğli ilçe başkanları Mehmet Özkanca ve İlkay Özdemir ile Ülküğ ocakları eski başkanları ve bir çeok delegenin de katıldığı toplantıda konuşan MHP İlçe başkan adayı Rahman Demirtürk, birlik ve berbaerlik mesajı verdiği konuşmasında mevcut ilçe başkanı ve başkan adayı Talat Şeker için “bütün yollarda, kendi ile beraber olduğumu söylüyorum. Ben O’nun rakibi değil O’nun ağabeyiyim. O benim kardeşimdir” dedi.

Demirtük, çarşı merkezinde, aralarında eski Ereğli Belediye Başkan Adayı Mevlüt Özdemir ve eski MHP ilçe başkanlarının da bulunduğu kalabalık gurupla geldiği teşkilat binasında yaptığı konuşmada, göreve, partinin ileri gelenlerince layık görüldüğünü söyledi. Partide ‘kardeş kavgası’ çıkarılmak istendiğini, bunu ise yıkmaya geldiğini belirten Demirtürk, şöyle dedi: Bu kararı almamdaki en büyük etken ocak başkanlığı, ilçe başkanlığı ve belediye başkan adayı olmuş, partimizde belde teşkilatlarımızda ülkücü hareketin çeşitli görevlerinde bulunmuş kardeşlerimizle, büyüklerimizle yapmış olduğumuz istişareler sonucu bu göreve layık görülmemdir. Adaylığım konuşulmaya başlandıktan sonra gördüm ki, ülkücü hareket içerisinde olumlu yönde büyük bir heyecan oldu. Ülkücü hareketin, yoğun baskılar, çeşitli fitneler ile dağıtılmak, kardeş kavgası çıkarılmak istendiği, zor günlerinde birlik ve beraberliği daha da sağlamlaştırmak adına adaylığım konusunda teşvik edici övgüler aldım. Teşkilatlarımız adına ortak problem olarak görülen kırgınlıkları, dargınlıkları, küskünlükleri ortadan kaldırıp, ülkücü hareketin her ferdini birbiri ile kucaklaştırıp, dağılan, parçalanan, yıpran teşkilatımızı şahlandırıp davamıza, ülkümüze, şehrimize ve ülkemize hizmet etmek görevi ve amacı ile beni bu yolda öncü eden ülkücü iradeye teşekkür ederim. Bütün samimiyetim ile ülkücü camiaya sesleniyorum. Ülkücü camiayı bizimle beraber hareket etmeye çağırıyorum. Biz, güçlü bir aileyiz. Biz, bütün sorunları güven, ilgi, beceri ve hatta ülkücü camianın verdiği teşkilat anlayışı ile aşacağız. Hazreti Hızır yoldaşımız, Hazreti Ali kılıcımız, Hazreti Ömer adaletimiz, Hazreti Muhammet de şefaatçimiz olsun. Adaylığımız, partimize ve Karadeniz Ereğli’ye hayırlı olsun. Talat benim kardeşimdir. Ben, sürekli yanındayım. Seçimde kazanırız ya da kaybederiz ama biz yine beraberiz. Bu birlik ve beraberliğin olabilmesi için bana ne düşüyor ise yapmaya hazırım. Ben, bir haftadan beri adayım. Bütün yollarda, kendi ile beraber olduğumu söylüyorum. Ben O’nun rakibi değil O’nun ağabeyiyim. O benim kardeşimdir” diye konuştu.

MHP eski Ereğli ilçe başkanları Mehmet Özkanca ve İlkay Özdemir’in adaylara başarı dileğinde bulunduğu topluluğa, kalabalık partili ile Ülkü Ocakları üyelerinin katıldığı gözlendi.

Toplantının sona ermesinin ardından partiye gelen MHP İL Başkanı Hamdi Ayan, 2 Nisan’ da yapılacak Ereğli kongresinin ileri bir tarihe ertelendiğini söyledi. 2 Nisan 2017 günü yapılacak kongreye ilişkin açıklamada bulunan Ayan, “2 Nisan 2017 günü yapılması planlanan MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı kongremiz, teşkilatla yapılan istişareler sonucunda ileri tarihe tehir edilmiştir. Camiamıza ve kamuoyunun bilgilerine arz olunur” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx