logo

ÇOK MERAK EDENLER İÇİN…

Çok merak edenler için Alaplı Çok Programlı Anadolu Lisesi konusunu aydınlatayım da kimin ne derdi var anlaşılsın. 
Bir kere kimsenin koltuk derdi yok. Zaten puanlama usulu Çok Programlı Lisesi Müdürü nereye giderse gitsin, sistem otomatik olarak onu müdür yapıyor.
Karşıyaka Orta Okulunun ikili eğitimin önünün açılmasından dem vuruyorsunuz.
Bunu sizden fazla biz isteriz. Ama kaçırdığınız olay şu;
Alaplı Anadolu Lisesi 400 öğrencisini komple Alaplı ÇPL’ye verdiğinde toplam 780 öğrenci oluyor. Zaten 800 kapasiteli Çok Programlı Lise iki okula da rahatlıkla eğitim hizmeti verir. Böyle bir çözüm yolu varken neden illa Alaplı Endüstri Meslek Lisesi’ne göndermek istiyorsunuz?
Hani insanın sorası geliyor. Yemekhaneyi mi kovalıyorsunuz? ÇPL’yi EML’ye gönderince öğrenciler Gıda Bölümü uygulama dersi için EML’den ÇPL’ye geri mi gidecek?
Bu öğrenci güvenliğini tehlikeye atacak. Haliyle bu durum ÇPL’nin Gıda Bölümünü sıkıntıya sokacak. Bakanlık yemek olayını okuldan kaldırılacak ve özel bir yere ihale edilecek. Yoksa rantın adı bu mu?
Alaplı’da 3 Anadolu Lisesi var. Çok okul kapatma meraklısı olanlara duyurulur. Milli Eğitim Bakanı Meslek Liselerini özendirmekten söz ederken Milli Eğitimi temsil edenlerin aksi projeler kovalıyor olması Bakan Beyin takdirindedir umarım. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx