logo

BÖYLE VİCDANSIZLIK OLUR MU?

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Eylül ayı Meclis Toplantısı öncesinde yaptığı konuşmada, “CHP’li belediye diye Kdz. Ereğli’ye bazı yatırımların engellendiğini” söyledi. Posbıyık, bunun en çarpıcı örneğinin Güneş Enerjisi Santrali yapımı olduğunu vurguladı.

Posbıyık, milletvekillerine çağrıda bulundu ve “CHP’li belediye isem terörist değilim ya… Böyle vicdansızlık olur mu” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Eylül 2020 Meclis Toplantısı öncesi gündem dışı yaptığı konuşmada Sütlüce Köyü’ne yapılması planlanan 4Mw güce sahip Güneş Enerji Santrali’nde (GES) gelinen durum ile ilgili bilgi verdi, projenin onay beklediğini söyledi. “CHP’li belediye diye Kdz. Ereğli’ye bazı yatırımların engellendiğini” ifade eden Posbıyık, bunun en çarpıcı örneğinin Güneş Enerjisi Santrali yapımı olduğunu vurguladı. Posbıyık, “CHP’li belediye isem terörist değilim ya… Böyle vicdansızlık olur mu” diye konuştu.
Başkan Posbıyık yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Kdz. Ereğli’de, bölgemizde hiçbir projenin düşünülmediği GES konusunda çalışma yapmak istedik. Sütlüce Köyü’nde 4 Mw enerji üreteceğiz. 400 – 450 milyar lira kazanıyoruz. Sokak aralarındaki aydınlatmaların parasını hep belediye veriyor. 800 milyar lira tutarında ödeme yapıyoruz. Dedik ki Avrupa Fonundan verilen desteklerden faydalanalım. Danışman bir şirket vasıtasıyla yararlanmak istedik. GES ile aylık 400 milyar lira gelir elde edeceğiz, para da almayacağız devletten. Orada trafoya bağlanacak, mahsup yapılacak. 800 milyar lira öderken, 400 milyar lirası orada ürettiğimiz enerjiden kaynaklanacak. 5 yıl ödemesiz kredi bulduk. Sayın Bektaş’a gittik. Bunun ön çalışmasını yaptık. Sütlüce Köyü merkezinde 220 dönüm bir yer bulduk. Taşlık, kayalık ve tarıma elverişli değil. Bu yeri talep ettik. Yanında trafo da var. Sağolsun bize Sayın vali yardım etti, bütün müdürlüklerde bütün işlemleri bitirdik. Bu proje genel müdürlüğe, Ankara’ya gitti. Aylardır bekliyoruz ne yapacağımızı şaşırdık. Geçmiyor.

BÖYLE VİCDANSIZLIK OLUR MU
AK Parti’li kardeşlerimiz alınmasın, siyaset yapmıyorum ama gerçekleri söylememiz lazım. Ereğli’ye yapılan bir takım yatırımlar engelleniyor. En sonunda AK Parti’den bir büyüğümüzü bulduk, rica ettik, minnet ettik, “şu işle ilgilen, çıkmıyor” dedik. 3-4 gün ilgilendi, ben hallederim, dedi ama sonra telefon etti. “Bölge milletvekilleri, CHP’li belediye olduğu için genel müdüre talimat vermişler, yapılmıyor” diyor. Zonguldak milletvekillerine sesleniyorum, aksini söyleyen varsa söylesin. Böyle vicdansızlık olur mu? Ereğli’ye yüzme havuzu olacak, Kilimli’ye gidiyor. GES yapacağız, kimsenin düşünmediği bir proje; devletin yerini kiralıyoruz; bütün muamelelerimiz bitmiş, genel müdüre talimat veriyorlar “Vermeyin, CHP’li belediye” diye.

KDZ. EREĞLİ’YE BU KÖTÜLÜKLER YAPILMASIN
Ya arkadaş, ben CHP’li belediye isem terörist değilim ki. Bunu gündeme getirmem gerektiğine inandığım için anlatıyorum. Aksini söyleyen AK Parti’li vekil varsa, işlemi tarihi, numarası hepsi var. Lütfen gitsinler Milli Emlak’tan bu işi halletsinler. Zaman azaldı, Ereğli bu gelirden yok olacak. Ereğli’ye bu kötülükler yapılmasın yazık günahtır.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.