logo

AMATÖR BALIKÇILARDAN ÇAĞRI…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde amatör balıkçılar, bozahane limanında balık tutmak istediklerini ancak bu durumun Su ürünleri Kooperatifi tarafından engellendiği iddia edildi.

Ereğli’ de balık tutkunu yüzlerce vatandaş, balık tutmak için gittikleri Liman arkasında Su Ürünleri Kooperatif yetkilileri tarafından engellendiklerini ve balık tutamadıklarını iddia etti. Haber merkezimize ulaşan bir çok amatör balıkçı bu konuda kendilerinin maske takarak sosyal mesafe aralığında balık tutmak ve bu tutkularını gerçekleştiremediklerini ifade etti. Su Ürünleri Kooprtatifinin neden böyle bir yasaklamaya ihtiyaç duyduğuna anlam veremediklerini ifade eden balık tutkunları “Bizler amatör balıkçılarız. Bizim balık tutmaya karşı tutkumuz var. Bunun engellenmesine anlam veremiyoruz” dediler.

Bu yaşanan olaylar sırasında durumun aktarıldığı Ereğlili gazeteci İsmet Keskin’in konuyu Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’na aktardığı ve yapılan görüşme sonucunda Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’nun Liman arkasında ki fenerin olduğu alanda sosyal mesafeyi korumak kaydı ile balık tutabileceklerini söylediği ifade edildi.

Diğer yandan Su Ürünleri Kooperatifi tarafından limanın giriş kapısına uyarı yazısı asıldığı ifade edildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

Gaziantep escort sms onay Betboo yeni giriş