logo

2 yıl boyunca çürütmüş…

Ballıca Köyü Muhtarı Nazım Civelek, köyün ihtiyaçları için Valilik İl Özel İdaresi tarafından gönderilen 70 torba çimentoyu dondurdu. Taş olan çimento torbalarını görüntüleyen köylüler muhtar hakkında şikayetçi oldu.  Ballıca Köyü  muhtarının devletin gönderdiği malzemeleri doğru kullanamamasının yanında üstüne bir de ‘Hükümet bize hizmet etmiyor’ diye propaganda yaptığı öğrenildi.

Köylüler, Muhtar Civelek’in ayrıca köylüye gelen çakıl malzemesini özel inşaatlara gönderdiğini, hane hane topladığı paraların hesabını vermediğini ve yine devletin gönderdiği su borularını çürüttüğünü iddia ettiler.

Kdz. Ereğli’ye bağlı köylerde muhtarlar köylerine İl Özel İdaresi’nden hizmet alabilmek için canla başla çalışırken Ballıca Köyü, Muhtar Nazım Civelek’in uygulamaları nedeniyle çeşitli iddialarla çalkalanıyor.

Zonguldak Valiliği İl Özel İdaresi’nin köyün ihtiyaçları için gönderdiği 70 torba çimentoyu donmasına sebebiyet vererek taşa çeviren Muhtar Civelek, vatandaşlardan topladığı paraların hesabını vermediği ve su borularını 2 yıldır çürüttüğü iddialarıyla köylüler tarafından Valiliğe şikayet edildi.

Köylüler muhtar hakkında, köylüye gelen çakıl malzemesini özel inşaatlara gönderdiğini, salma ile topladığı paralar ile bayramlarda camide ve mezarlıkta topladığı paraların hesabını vermediğini, paraların akıbetinin belli olmadığını ve son olarak su hattı için devlet tarafından gönderilen su borularını 2 yıldır çürüttüğünü iddia ederek Valiliğe şikayette bulundular.

Köylüler, inceleme yapılmasını ve devlet yetkililerinin vatandaşların şikayetlerini dinlemesini istediler. Muhtar Civelek ise iddialar karşısında sessizliğini koruyor.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx