Genel Magazin Tüm Manşetler

ZONGULDAK’A HAYIRLI OLSUN

Zonguldaklı bağlama sanatçısı ve solist Samet Açıkgöz ilk albümünü çıkardı.  Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde doğan, ilköğretimini Zonguldak’ta tamamladıktan sonra lisans eğitimi için İstanbul’a yerleşen Samet Açıkgöz’ün 8 Türk Halk Müziği eserinden oluşan..

ZONGULDAK’A HAYIRLI OLSUN

Zonguldaklı bağlama sanatçısı ve solist Samet Açıkgöz ilk albümünü çıkardı.  Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde doğan, ilköğretimini Zonguldak’ta tamamladıktan sonra lisans eğitimi için İstanbul’a yerleşen Samet Açıkgöz’ün 8 Türk Halk Müziği eserinden oluşan albümü dün itibarıyla piyasaya çıktı. Albüm için Çekemedim Akça Kızın Göçünü adlı esere klip çekildi.  Ahenk Müzik etiketiyle piyasaya çıkan albümün yapımcılığını İsmail Yılmaz ve Sercan Yılmaz yaparken Aranjörlüğünü ise Durmuş Ali Öztürk üstlendi. Albümde yer alan eserlerin kaydında ise İsmail Altunsaray ve Uğur Önür gibi ünlü isimler yer aldı. Bu albümde türküler, alışılmışın dışında farklı bir bakış açısıyla incelenerek düzenlendi.

SAMET AÇIKGÖZ KİMDİR?

1990 yılında doğan sanatçı, ilköğretimi Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde tamamladı, Lise eğitimini Kdz. Ereğli Erdemir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümünde bitirdikten sonra 2008 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarına girdi. 5 senelik konservatuvar eğitimi sırasında okul içi ve okul dışında birçok etkinlikte görev aldı.  2013 yılında konservatuvarı 3.lük derecesi ile bitirdi, ardından Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans yaptı. Şu an aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Müzik eğitim hayatı boyunca İrfan Kurt, Arif Sağ ,Mehmet Erenler, Çetin Akdeniz, Cihangir Terzi, Yücel Paşmakçı, Mutlu Torun gibi birçok usta isimden dersler aldı. (HABER: SERCAN YILDIRIM)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL