Genel Gündem Tüm Manşetler

ZONGULDAK’A 29 MİLYON TL

Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 2003 yılından bugüne Zonguldak Orman Köylülerine yaklaşık 29 milyon TL kredi desteği sağlandığını söyledi. Ulupınar, Zonguldak’ta da mantolama, kat kaloriferi,..

ZONGULDAK’A 29 MİLYON TL

Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 2003 yılından bugüne Zonguldak Orman Köylülerine yaklaşık 29 milyon TL kredi desteği sağlandığını söyledi.

Ulupınar, Zonguldak’ta da mantolama, kat kaloriferi, seracılık, eko turizm, manda yetiştiriciliği, süt sığırcılığı, süt koyunculuğu, güneş enerjisi ve fenni arıcılık başta olmak üzere birçok alanda orman köylülerine takriben 29 milyon TL kredi desteği sağlandığını, 2003 yılından bu yana 5.111 aileye destek veren bakanlığın, 2017 yılında da 200 aileye 2 milyon 200 bin TL destek vermeyi hedeflediğini belirtti.
 
Özcan Ulupınar, projelerin arttırılarak desteklerin devam edecek olduğunu söyleyerek, şu ana kadar yapılan icraatların köylülerimize ve Zonguldak’ a hayırlı olmasını diledi. Bundan sonra da her zaman milletin efendisi olan köylümüzün ve Zonguldak’ ın hizmetinde olacaklarını ifade eden Ulupınar, Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yetkililer ve hükümete yatırımlardan dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL