Genel Gündem Tüm Manşetler

ZABITA HAFTASI KUTLANIYOR.. BAŞKAN HÜSEYİN UYSAL; “ZABITA BELEDİYENİN AKLI VE VİCDANI”

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zabıta teşkilatının kuruluşunun 190. Yıldönümü ve Zabıta Haftası dolayısıyla Atatürk Anıtında düzenlenen törende yaptığı konuşmada; “Batı Karadeniz Bölgesinin en güçlü belediyesiyiz. Zabıtamızda öyle olacak..

ZABITA HAFTASI KUTLANIYOR.. BAŞKAN HÜSEYİN UYSAL; “ZABITA BELEDİYENİN AKLI VE VİCDANI”

3

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zabıta teşkilatının kuruluşunun 190. Yıldönümü ve Zabıta Haftası dolayısıyla Atatürk Anıtında düzenlenen törende yaptığı konuşmada; “Batı Karadeniz Bölgesinin en güçlü belediyesiyiz. Zabıtamızda öyle olacak dedik ve bütün teçhizat bakımından donattık. Zabıta Belediyenin aklı ve vicdanı” dedi.

Zabıta teşkilatının kuruluşunun 190. Yıldönümü ve Zabıta haftası kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtında Kdz.Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından tören düzenlendi.

Kdz.Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürü Alptekin Dursun tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu, istiklal marşı okunarak ve saygı duruşunda bulunuldu.

DURSUN: “YASA VE YÖNETMELİKLERLE HAREKET EDİYORUZ”

Törende konuşan Zabıta Müdürü Alptekin Dursun, halka en yakın hizmet biriminin zabıta olduğunu belirterek; “Zabıtamız, belediyemizin halka en yakın hizmet birimidir. Günün her saati, şehrin en ücra köşesinden en kalabalık yerine kadar her yerde bulunmakta, bu yönüyle belediyemizin eli ayağı ve gözü olmaktadır. Zabıtanın görevi ceza kesmek, ceberrut bir yaklaşımda bulunmak yerine tam tersi caydırıcı olmak, önceden olabilecekleri düşünmek ve onun oluşmasını önlemek ve bunu hissettirmeden yapmaktır. Pazaryerinde yaptığı gıda denetimlerden tutun da, fırınlardaki denetimlerden, insanımızın yediğinden içtiğinden, yoldaki rahatlığından tutun, şehrin tüm dokusunda zabıtamızın elini, caydırıcı gücünü hissetmemiz gerekiyor. Yaşadığımız yer Ereğli, nefes aldığımız yer Ereğli, geleceğimizi aradığımız yer Ereğli. Karadeniz Ereğli’de vatandaşların sağlıklı, rahat bir yaşam sürmesi için yasa ve yönetmeliklerin bize verdiği yetkiler çerçevesinde görevlerimizi yapmak temennisindeyiz” dedi.

BAŞKAN UYSAL: ZABITA BELEDİYENİN AKLI VE VİCDANI

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL