Ekonomi Spor

YÖNETİM ŞAŞIRMIŞ OLMALI

Merhabalar Gerçek Ereğli Gazetesi ve Gerçek Yorum takipçileri; Çoğu zaman sessiz kalmayı yeğlediğimiz şu dönemde fırsatçılık yapanlardan söz etmek istiyorum. Bildiğiniz üzere yılların Karadenizspor’u ligden çekilme kararı aldı. Hatta ligden..

YÖNETİM ŞAŞIRMIŞ OLMALI

KARADENİZSPORDA İHANETİN ADI YÖNETİM

Merhabalar Gerçek Ereğli Gazetesi ve Gerçek Yorum takipçileri;

Çoğu zaman sessiz kalmayı yeğlediğimiz şu dönemde fırsatçılık yapanlardan söz etmek istiyorum. Bildiğiniz üzere yılların Karadenizspor’u ligden çekilme kararı aldı. Hatta ligden çekilmekle kalmadığı gibi tüm sportif faaliyetlerine ara verdi. Bu yazımda sizlere suçlu şu ya da bu demeyeceğim. Yani suçlu aramayacağız. Asıl meselemiz başka…

Karadenizspor’un ligden çekilmesi ile tüm futbolcuları spor yapma imkânından mahsur kaldı. Elbette önemli bir kadrosu olan Karadenizspor’un bazı oyuncularına ligde kalma mücadelesi veren takımlar talip olmuş. Ama bizim büyük yönetim ligden çekilirken bu kadar ince düşünmezken, oyuncularının lisanslarını fırsata çevirmeye karar vermiş. Geçen senede bu senede lisans masrafı yapmadığı oyuncuların lisanslarından para talep etmeye kalkışmış. Üstelik ne kopardıysam kardır zihniyeti güderek. Yakıştı mı size? Karadenizspor’u bu hale getirdiğinize sessiz kalıyoruz diye meydanı boş zannedenlere birkaç kelam etmek bizimde hakkımız diye düşünüyoruz. Mert Demircan’ı Kozluspor’a verirken para istemeye yüreğiniz yetmedi mi? Peki ya Taner’i verirken?  Yani Bilgin Kanca, Ali Emre Arslan, Emre Dönmez ve Ertan Karaduman gibi oyuncuları sizler mi yetiştirdiniz de para talep ediyorsunuz? Onların lisans masraflarının rahmetli Mehmet Kocaman döneminde harcandığını hatırlatmak isterim. Siz çok iyi hatırlarsınız! Hani rahmetli Mehmet Kocaman bu işi başaramasın diye destek verdiğiniz takımların bile olduğu dönemden söz ediyorum. Susuyorsak erdemliğimizden. Azda olsa harçlık kazanıp belki de evine destek olacak gençlerin önünü kesip rızkını mani olmak hangi spor ahlakında var çok merak ediyorum? Kaleci Uğur için kaç para talep ettiniz? Bu sene ve geçen sene harcadığınız yeme içme paralarını lisanslardan mı çıkartmak istiyorsunuz? Malzemeler sponsordan, lisanslar hali hazırdayken size sadece yemek vermek, su parası vermek kalıyor. Sonuçta ağanın eli tutulmaz. Gizliden bazı topçulara verdiğiniz paraları, bu maçı alın priminiz şu kadar demek ağaların işidir. Onlara sözümüz yok. Bu tutumunuzdan Karadenizspor’un sizin oyuncağınız olduğu ortaya çıkıyor. O zaman siz sadece para harcamadan Karadenizspor’a zevk yapmaya geldiniz. Bu kulübün çocuklarının üzerinde hiç hakkınız yok. İstedikleri kulüplere gidebilirler. Eğer azıcık spor kamuoyunda ve çocukların gözünde saygınlığınızın kalmasını yeğliyorsanız, çocukların önünü açın. İstedikleri kulübe gidip spor yapsınlar. Siz ligden çekildiniz diye çocukların spor yapmalarına engel olmak suçtur, günahtır. Siz ligde olsanız, devam etmiş olsanız 50 tanede yeseniz kimse size bu çocuğun lisansından neden para istiyorsunuz diyemez. Siz hazır elinizdeki takımı yüzünüze gözünüze bulaştırdınız. Hangi yüzle çocukların karşısına geçip ‘lisanslarınızdan para istiyoruz’ diyebiliyorsunuz. Şimdilik bu kadar yeterli diye düşünüyorum. Bakalım Karadenizspor yönetimi gençlerin önünü kapatmaya devam mı edecek, yoksa gençlere destek mi olacak? Bekleyip göreceğiz.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL