Genel Tüm Manşetler

YILIN 6 AYI SU YOK

  Gökçeler Beldesi’ne bağlı Kızılsu Mahallesi’nin 10 yıldır muhtarlığını yürüten Ali Çilingir, mahallenin alt yapı sorununun çözüme kavuşturulamadığını ve yılın 6 ayının mahallenin susuz geçirdiğini söyledi.   Yol, kanalizasyon ve..

YILIN 6 AYI SU YOK

 yilin-6-ayi-susuzlar

Gökçeler Beldesi’ne bağlı Kızılsu Mahallesi’nin 10 yıldır muhtarlığını yürüten Ali Çilingir, mahallenin alt yapı sorununun çözüme kavuşturulamadığını ve yılın 6 ayının mahallenin susuz geçirdiğini söyledi.

 

Yol, kanalizasyon ve özellikle su problemleri nedeniyle vatandaşlar ile huzursuzluk yaşadığını, Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak’a konuyu defalarca iletmesine rağmen hiçbir çözüm bulunamadığını belirten Muhtar Çilingir, mahalle muhtarlarının oldukça dertli olduğunu bildirdi.

 

“DEFALARCA SORUNUMUZU ANLATTIK”

Çilingir konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Belediye Başkanı ile defalarca konuştuk, yol, su olsun. Ne su, ne yol ne de başka bir hizmet alamadık. Su konusunda kendisi ile görüştük, başkana defalarca anlattım, halkımızı da aldım gittim yanına, 2-3 ay önce bir kez daha gittik. Nasıl olsa seçim vardır belki su verir dedik. Ben ona bana su ver sana destek vereceğim diye resmen söyledim.

 

“DESTEK VER SUYU VERECEĞİM”

Kendisi de bana tamam dedi su vereceğim. Sonuç alamadık. 10 Senedir Gökçeler’e doğru bir hizmet yok. Gökçeler beldeden düştü, Kandilli’ye kendi menfaati nedeniyle Gökçeler Beldesi’ni bağladı. Muhtarlar olarak bunları da konuşuyoruz. İktidar baskısından faydalanırım ve burada ben Başkan seçilirim diye baktı. Bunda yanılıyor Kandilli’de 3-4 parti varsa aynı partiler Gökçeler’de de eşittir. Onu hiç kafasına koymasın bunu da herkes böyle bilsin. Biz kendisine bu dönem şans vermiyoruz. Bir dönem valiye çıktık yol ve su istedik, belediyenin hiçbir hizmet vermediğini anlattık”

 

VATANDAŞ KAN AĞLIYOR

Mahallenin 120 nüfusu bulunduğunu ve en büyük sorunlarının susuzluk olduğunu bir kez daha tekrarlayan muhtar Çilingir, “Olacak iş değil, yaşlısı var çoluğu var çocuğu var. Defalarca anlattık yetkililere söyledik. Yardım bekledik, belediye başkanına kaç kez çıktık, halkımızı da aldık götürdük, encümenini de aldık götürdük ancak bu kaderi değiştiremedik. Vatandaşlar kan ağlıyor”

Haber: Mustafa Kemal Bektaş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL